U drugom meču elitne runde UEFA Lige šampiona, Ekonomac je dva puta vodio protiv prvaka Rusije Jugre, ali je na kraju ipak poražen.

Rizikovao je Predrag Rajić sa pet igrača u polju od samog starta meča i takva igra donela je rezultat kada je Nikola Matijević golom krunisao akciju koja je izgledala kao mnoge akcije u fudbalu na pesku jer lopta skoro i da nije dotakla tlo pre nego što je stigla do Matijevića na drugoj stativi. Ipak, napadi ruske ekipe isplatili su se u finišu prvog dela igre kada je Nando snažnim udarcem matirao Aleksu Antonića. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1, a prvi do gola u nastavku stižu Kragujevčani. Kardinalnu grešku odbrane Jugre koristi Slobodan Rajčević i udarcem sa distance matira Kupatadzea. Ponovo je Jugra preuzela inicijativu, a do izjednačenja su došli oposle akcije iz kornera u 31. minutu kada je volej Šajahmetova prevario Antonića. Pokušao je Predrag Rajić sa pet igrača u polju da stigne do novog gola i prvog trijumfa u Blaugrani, ali su igrači Ekonomca bili kažnjeni zbog rizika. Kupatadze je 46 sekundi pre kraja presekao jedan pas Kragujevčana i udarcem sa gola na gol pogodio nebranjenu mrežu za trijumf i veliku radost Rusa koji će u nedelju 18. novembra od 13:15 u meču protiv Barselone odlučiti o putniku na F4 turnir. Iznad teksta možete pogledati golove sa utakmice koju su odigrali Ekonomac i Jugra.