Na startu takmičenja elitne runde UEFA Lige šampiona, Ekonomac je u ‘Blaugrani’ poražen od Barselone.

Domaćin ovog turnira ubedljivo je savladao Kragujevčane rezultatom 6:1 i tako je potvrdio da je jedna od najboljih ekipa Evrope. Ušli su oslabljeni izabranici Predraga Rajića u ovaj meč jer strateg Ekonomca nije mogao da računa na prvog golmana Nemanju Momčilovića, dok su Rajčević i Tales igrali i pored problema sa povredama. Pokušao je višestruki uzastopni šampion Srbije da iznenadi Barselonu igrom sa Rnićem umesto golmana Antonića, ali je taktika pala u vodu posle blickriga Adolfa i Feraa u periodu od 6. do 8. minuta. Uspeo je Divanei da smanji posle uigrane akcije iz slobodnog udarca dva minuta kasnije, ali su Dijego u 14. i Adolfo u 18. minutu najavili pobedu Barselone koju su u drugom poluvremenu potvrdili Aikardo u 22. i Lozano u 35. minutu. Na kraju, ubedljivih 6:1, a detalje sa ove utakmice možete videti na početku teksta. U narednom meču Ekonomac će u petak 16. novembra od 18:30 igrati protiv prvaka Rusije Jugre.