Futsal reprezentacija Srbije poražena je u prvom prijateljskom meču od selekcije Azerbejdžana.

Oslabljeni su bili Orlovi, u odnosu na duel sa Brazilom falili su Aksentijević, Rajčević, Tomić, Pršić, Radovanović i Ramić koji su morali da se vrate u svoje klubove, a priliku su dobili iskusni Antonić, ali i debitanti Pešić i Marinković, kao i povratnici u tim Aleksić, Pavlović i Mutavdžić.

Krenuli su naši reprezentativci hrabro i već na startu meča imali sjajnu priliku, ali je Vesić pogodio stativu. Već u sledećem napadu usledila je kontra Azerbejdžana i Fineo je u stilu najvećih majstora magične igre na petoparcu ‘bocnuo’ loptu preko Alekse Antonića za 0:1. Nastavio je mladi sastav Srbije da napada, Strahinja Petrov je preleteo odbranu gostiju, vratio loptu ka Lazareviću, ali je njegov udarac završio pored gola Huseinlija. Pokušao je Žonatan iz slobodnog udarca, istakao se Antonić, a zatim je tandem iz Kalče, Vukadinović – Pavlović stvorio šansu ali promene rezultata nije bilo. U 11. minutu ponovo je raspoloženi Pavlović bio sam pred golom Huseinlija ali je čuvar mreže Azerbejdžana reagovao maestralno, a u nastavku napada kapiten gostiju Borisov izašao je 1 na 1 sa iskusnim Antonićem koji je pokazao da ‘nije za staro gvožđe’ i upisao novu odličnu intervenciju. Pokušavali su i Rakić i Simić do kraja poluvremena da poravnaju rezultat, ali bez uspeha, a pred kraj prvog dela igre prisustvovali smo komičnoj situaciji kada je Borisov želeo da uđe u igru umesto golmana Huseinlija, ali nije imao broj na rezervnom dresu, pa je usledila kratka pauza posle koje je broj nekako nalepljen na dres, a gosti su do isteka 20. minuta ‘umrtvili igru’ i uspešno sačuvali rezultat.

Nastavak je doneo konkretniju igru Azerbejdžana, šansu Tijaga odbranio je Antonić, a već na početku 22. minuta Kardoso je izašao sam ispred čuvara mreže Ekonomca koji je intervenisao, a na odbijenu loptu naleteo je Sezar Žonatan i smestio je u praznu mrežu za 0:2. U istom minutu priliku je imao i Rakić, a zatim je usledila bomba Vladana Vesića koji je pogodio mesto gde se spajaju stativa i prečka za 1:2! Napala je Srbija još konkretnije, ali je udarce Matijevića i Rakića na sjajan način zaustavio Huseinli. U 27. minutu Ninoslav Aleksić je izveo malo magije iz svog repertoara, probacio loptu kroz noge jednom igraču gostiju koji ga je oborio, a Srbija je imala fenomenalnu priliku da iz slobodnog udarca izjednači rezultat. Ipak, udarac Strahinje Petrova odbranio je neverovatni Huseinli. U istom minutu nova prilika iz prekida, ponovo Petrov šutira i ponovo Huseinli brani. Pokušao je zatim i Rakić da lobuje golmana Azerbejdžana, ali je njegov udarac završio daleko od gola. Puno sreće imali su Orlovi u 31. minutu kada je Fineo gađao Oskara Kardosa koji je sam sa druge stative pogodio okvir gola. Minut kasnije i Markus Tijago pogađa okvir gola, samo ovog puta prečku. Svi igrači osim drugog golmana Koljajića dobili su šansu na ovom meču, priliku da debituje za A tim reprezentacije sedam minuta pre kraja dobio je i mladi i supertalentovani Lazar Marinković i odigrao je veoma hrabro. Pokušao je Azerbejdžan sa pet igrača u polju da sačuva loptu do kraja meča, a jedan pogrešan pas iskoristio je Rakić i fenomenalnim udarcem sa svoje polovine umalo pogodio nebranjenu mrežu. Uspeo je Kardoso da se vrati i glavom zaustavi ovaj pokušaj. To je bila i poslednja prilika, Azerbejdžan se uspešno odbranio i slavio rezultatom 1:2.

Isti rivali odigraće drugu utakmicu u utorak 16. aprila od 18 časova u Požarevcu.

One Comments

• Ivan 15 / 04 / 2019 Reply

Tebi ovaj selektor kao da je ćale..sta ti lupas!?! Ovaj Lazarevic i Petrov kriminal.. pa na turnir ih ne bi pozvao, sta internet napravi od ljudi.. klasicni debili.