Spektakularna utakmica viđena je u pirotskoj dvorani ‘Kej’!

Susret u kom su domaćina mnogi i pre početka otpisali, kako zbog kvaliteta mladog tima Ekonomca, tako i zbog trenutne forme oba rivala i situacije na tabeli, pokazao je sve čari futsala. Utakmica je krenula kako su mnogi i očekivali. Tandem ‘Laki – Aki’ ponovo je bio koban za rivale, pa su tako supertalentovani Milosavljević i Stojčevski golovima u drugom i trećem minutu doneli gostima veliku prednost. To je ‘otvorilo’ ovaj meč, pa je publika mogla da uživa u brzoj i dinamičnoj igri sa puno šansi na obe strane, ali briljirali su golmani oba tima. Pirot je imao inicijativu, a Ekonomac je pretio iz brzih kontra napada, ali promene rezultata nije bilo sve do 16. minuta kada Pešić pogađa za 1:2. Mogao je Pirot u samom finišu prvog dela da stigne do izjednačenja, ali je povratnik među stative, omladinski reprezentativac Milanović, zaustavio kazneni udarac sa 10 metara pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:2. U nastavku, Piroćanci su otišli od sjaja do očaja! Od 22. minuta i prvog gola u nastavku kojim je Kostić doneo izjednačenje, pa zatim i drugog gola igrača – trenera Kostića u 26. minutu, za potpuni preokret, ali i pogodaka Krstića u 27. i 34. minutu za ubedljivih 5:2 za domaćina, delovalo je da će Piroćanci konačno upisati tri boda i krenuti u beg iz donjeg dela tabele! Ipak, mladi momci u crvenim dresovima ne bi igrali za Ekonomac da ne poseduju karakter da se vrate iz bezizlaznih situacija! Izveo je Ivan Marinković svog golmana, poslao pet igrača na teren i to je donelo rezultat! Ređale su se šanse pred golom Pirota, mladi tim Ekonomca pokazao je da je od svojih starijih kolega koji godinama vladaju futsalom u Srbiji naučio da igra sa pet igrača u polju, a najiskusniji među Kragujevčanima Saša Digić izrastao je u heroja jer je u samom finišu, odnosno u 37. , 38. i 39. minutu postigao het trik i doneo veliku radost gostima! Na kraju, možda i najpravednijih 5:5. Piroćanci jesu imali dobijenu utakmicu, ali su Kragujevčani pokazali jak karakter i uspeli da stignu do boda. Posle osam odigranih utakmica Pirot se nalazi na desetom mestu drugoligaškog karavana sa sedam osvojenih bodova, dok je mladi tim Ekonomca četvrti sa 15 bodova, isto koliko imaju i drugoplasirani Sopot i trećeplasirani SAS, ali uz slabiju gol razliku. Za kraj, pogledajte par detalja sa utakmice, zabeleženih od kolega iz portala Plus Online.