Publika koja je došla u zemunsku halu ‘Pinki’ imala je prilike da uživa u pravom prvoligaškom meču koji su odigrali Zemun Samo pravo i Zufo.

Sve je viđeno, deset golova, puno šansi i lepih poteza, isključenja, preokret i na kraju slavlje domaćina. Pokazale su ove dve ekipe da imaju kvalitet za elitni rang srpskog futsala, a početnu fazu susreta u potpunosti su obeležili gosti! Kapiten Iseni doveo je Zufo u vođstvo u 5. minutu, jedan od najboljih pojedinaca na utakmici, Miloš Trajković duplirao je prednost četiri minuta kasnije, a kada je iskusni Siniša Trojanović u 11. minutu povisio na 0:3 delovalo je da se Zemuncima sprema potop i to pred svojim navijačima! Nadu domaćinu da može do povoljnog rezultata zadržao je, na ovoj utakmici fenomenalni, Marko Marković, golom u 18. minutu, pa se na poluvreme otišlo uz rezultat Zemun Samo pravo – Zufo 1:3. Očekivali su svi da će Zemunci krenuti na sve ili ništa u nastavku, a u 23. minutu usledio je novi šok! Miloš Trajković je svojim drugim golom na meču pokazao da je u ovom trenutku jedan od najboljih igrača drugoligaškog karavana i vratio je tri gola prednosti ekipi iz Bujanovca. Na odgovor domaćina nije se dugo čekalo, iskusni Denis Inajetović nekoliko trenutaka posle gola Trajkovića smanjio je na 2:4 i tako dao krila svojim saigračima koji od tog momenta kao da postaju neka druga ekipa! U 28. minutu Slobodan Lazić postigao je pogodak za 3:4, a izjednačenje je doneo Marko Marković u 32. minutu.

U istom minutu desila se jedna nesvakidašnja situacija. Čuvar mreže gostiju, Slaviša Milenković, dobio je dva žuta kartona u razmaku od svega nekoliko sekundi – oba zbog nepoštovanja razdaljine od pet metara kako se u zapisniku navodi! Usledili su brojni protesti sa klupe gostiju, ali je tandem Radojčić – Graovac bio neumoljiv i Zufo je u finiš meča morao da uđe bez prvog golmana. Nije dugo trebalo Zemuncima da iskoriste brojčanu prednost, pa je Nikola Lekić golom u 33. minutu pogodio za prvo vođstvo domaćina! Pokušavao je gost da stigne do izjednačenja, ali iskusna ekipa Zemun Samo pravo nije to dozvolila, a tačku na meč stavio je, ko drugi nego Lekić, golom u 36. minutu. Na kraju, u meču punom drame, pobeda Zemunaca koji su se sada približili liderskom tandemu Sopot – Zufo na samo jedan bod. Zemun Samo pravo trenutno ima 14 bodova, dok Zufo ima bod više. Treba istaći da su gosti uputili žalbu na suđenje, kako tandema Radojčić – Graovac, tako i trećeg sudije Aleksića. Goran Arsić, predstavnik bujanovačke ekipe istakao je da je čuvar mreže Milenković prestrogo isključen, da je suđenje bilo tendenciozno, a da prilikom isključenja na semaforu nije stajalo vreme od dva minuta. Delegat Robert Petrović u zapisniku je istakao da su arbitri dobro vodili utakmicu. Sve ovo ipak nije moglo da baci senku na odličnu partiju obe ekipe koje su potvrdile da će se do kraja šampionata boriti za mesto u višem rangu, koje po kvalitetu sasvim sigurno zaslužuju!