Veoma važnu utakmicu u borbi za opstanak odigrali su Jastrebac i Ivanjica.

U prelepoj atmosferi pred više od 500 gledalaca u Blacu, domaćin je čudesnim preokretom u samom finišu uspeo da stigne do tri boda koja im garantuju baraž za opstanak, a uz malo sreće i povoljan rezultat na utakmici Vinter Sport – RB (u kojoj Jastrepcu treba trijumf Valjevaca) ova ekipa bi mogla da obezbedi i direktan opstanak. Već posle tri minuta igre Jastrebac je vodio sa 2:0 i to golovima Vukajlovića i Tanaskovića. Ipak, do odlaska na odmor viđen je prvi veliki preokret i to u režiji gostiju! Vukašinović je u 4. minutu pogodio za 2:1, Nikolić je šest minuta kasnije izjednačio, da bi Vukašinović svojim drugim golom u 15. minutu doneo prvu prednost Ivanjici. Krenuli su i jedni i drugi na sve ili ništa u nastavku, a kada je najbolji pojedinac gostujućeg tima Nemanja Vukašinović kompletirao het trik u 31. minutu i tako doneo dva gola prednosti Ivanjici, delovalo je da se domaćinu ne piše dobro. Ali futsal ne bi bio magična igra na petoparcu da ne piše čudesne priče, a jedna takva desila se u poslednjih pet minuta utakmice u Blacu. Kako je Vukašinović bio najbolji igrač gostujućeg tima, tako je Tanasković bio iznad ostalih kod domaćina i njegov gol u 35. minutu vratio je nadu publici i igračima da Jastrebac može do povoljnog rezultata. Isti igrač dva minuta kasnije doneo je izjednačenje i erupciju oduševljenja na tribinama, da bi Radojičić minut pre kraja utakmice pogodio za veliki preokret i ogromna tri boda za Blačane! Pokušala je Ivanjica da se vrati u meč, ali vremena nije bilo i sada baraž timu iz hale ‘Crnjevo’ nije zagarantovan već će morati da osluškuju rezultat sa susreta Vranja i FON-a i nadaju se da Vranjanci neće napraviti iznenađenje i savladati ‘Četu iz Jove Ilića’. Dakle, pred mečeve Vinter Sport – RB i Vranje – FON, stanje na tabeli prvoligaškog karavana izgleda ovako:

12 KMF Smederevo 22 0 3 19 39 - 160 -121 3

U niži rang su ispali Smederevo i RB, na poziciji koja vodi u Drugu ligu trenutno se nalazi Vranje kome treba trijumf protiv FON-a kako bi se plasirao u baraž za opstanak, Ivanjica je trenutno deveta i na tom mestu će ostati ako Vranjanci ne savladaju ‘Četu iz Jove Ilića’, Vinter Sport i Jastrebac su bodovno izjednačeni i imaju isti međusobni skor (3:3, 3:3), ali Blačani imaju bolju gol razliku i izboriće opstanak bez baraža ako RB napravi iznenađenje i savlada Vinter Sport u gostima. Ukoliko Nišlije osvoje bar bod, Blačani će igrati baraž za opstanak u eliti, a Vinter Sport će imati motiva na ovom meču jer eventualnim trijumfom i uz poklapanje pojedinih rezultata mogao bi i do plasmana u plej of, tako da uzbuđenja u prvoligaškom karavanu nisu gotova!