Futsaleri Kalče nastavili su sa neverovatnim partijama u prolećnom delu šampionata Prve lige Srbije, pa su u hali ‘Čair’ stigli do još jedne pobede.

Ovog puta, Nišlije su slavile protiv FON-a i tako su nastavile put od ivice ponora i ispadanja u niži rang do plasmana u plej of! U prvom poluvremenu viđena je tvrda igra oba rivala, a oko 200 gledalaca u ‘Čairu’ bilo je u prilici da vidi samo jedan gol. Na oduševljenje većine, strelac je bio Milan Maksimović u 15. minutu, pa je domaćin uz minimalnu prednost otišao na odmor. I u nastavku prvi do gola stižu futsaleri Kalče, a pogodak je postigao Mladen Stojadinović u 23. minutu. Uspeo je FON da odgovori preko Lazara Petraševića pet minuta kasnije, ali Kalča nije gubila konce igre i delovala je kao bolji rival. U 32. minutu Maksimović je svojim drugim golom povisio na 3:1, da bi minut kasnije talentovani Stefan Aleksić bio isključen jer je kao poslednji igrač odbrane povlačenjem za dres protivnika sprečio izglednu šansu za pogodak. Domaćin koristi igrača više pa preko Danila Kostića, koji polako počinje da liči na onog starog Danila Kostića iz vremena kada je nosio dres Ekonomca i Lacija, stiže do prednosti od 4:1. Velibor Kalanović uspeo je da smanji u 37. minutu, ali je ‘blickrig’ Maksimovića i Stojadinovića koji su postigli po gol u 38. minutu bio jasan znak da će Kalča stići do tri boda na ovoj utakmici. U samom finišu Strahinja Manić uspeo je da se upiše u strelce i tako postavi konačnih Kalča – FON 6:3. Treba napomenuti da je pored kreatora het trika, Milana Maksimovića najbolji pojedinac ove utakmice bio Veroljub Vukadinović koji je solo prodorima do ludila dovodio Beograđane, a sjajnim asistencijama učestvovao je u stvaranju velikog broja šansi pred golom gostujućeg tima. Kalča je ovom pobedom stigla do 18 boda u prolećnom delu prvoligaškog karavana (6 pobeda i 1 poraz, isti učinak kao i kragujevački Ekonomac) i od ivice ponora došla do realnih šansi da se nađe u plej ofu. FON je i dalje trećeplasirana ekipa Prve lige Srbije, a trenutno stanje na tabeli izgleda ovako: