U sedmom kolu Druge futsal lige Srbije Ekonomist je upisao prve bodove!

Konačno je tim koji je bio hit prolećnog dela prošle sezone drugoligaškog karavana uspeo da stigne do trijumfa, a do prve ‘trojke’ su došli uz dosta muke! U skoro pa praznoj dvorani IMR u Rakovici, Kolubara je imala prednost posle prvih 20 minuta igre, a jedini pogodak u ovom delu postigao je Kaličanin u 8. minutu. Kao i u prvom poluvremenu, čvrste odbrane predvođene raspoloženim golmanima Plužnjikovim i Simićem nisu posustajale, pa je sve do 32. minuta na semaforu stajalo 0:1. Upravo u tom, 32. minutu, Milovanović postiže i drugi gol za goste, koji su u Beograd stigli drastično oslabljeni neigranjem igrača poput Beljića i Lazarevića, ali i pored toga delovalo je da će Ekonomist teško da se izvuče iz situacije u kojoj se našao. Ipak, rezultat 0:2 pokazao se kao nepovoljan za Lazarevčane jer su Tešić i Glavonjić kreirali preokret za prvu pobedu Beograđana. Tešić je u 33. minutu smanjio na 1:2, isti igrač je tri minuta kasnije doneo izjednačenje, da bi veliku radost domaćinu doneo Glavonjić u 37. minutu. I pored pobede, Ekonomist se nije pomerio sa začelja drugoligaškog karavana gde se nalazi sa skorom od jednog trijumfa i šest poraza. Sa druge strane, Kolubara je trenutno osma sa devet osvojenih bodova. Evo i trenutne tabele Druge futsal lige Srbije: