Veliko iznenađenje desilo se u osmini finala Kupa Srbije.

Pobednik Kupa na teritoriji istočne Srbije, KMF Prokuplje, savladao je prvoligaša, nišku Kalču rezultatom 2:1 i tako obezbedio najveći uspeh u istoriji kluba! Prokuplje je član Regionalne lige Istok, grupa Jug i trenutno se nalazi na čelu tabele, ali i pored odličnih rezultata u ovom meču granica je pomerena još korak iznad.

Publika u Prokuplju imala je prilike da uživa u odličnoj utakmici i pisanju istorije

Nemanja Mitrović je golom u prvom minutu najavio da se domaćin nije uplašio iskusnijeg rivala, ali je Aleksandar Pavlović 11 minuta kasnije izjednačio na 1:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda… Kalča je želela da izbegne penale i igrom bez golmana sa pet igrača u polju napadala je tokom većeg dela drugog poluvremena. Ipak, futsaleri Prokuplja ‘ostavili su srce na terenu’, odbranili su se, a u 38. minutu postigli su istorijski gol vredan plasmana među osam najboljih ekipa najmasovnijeg futsal takmičenja u Srbiji. Strelac za erupciju oduševljenja fenomenalno ispunjenih tribina hale u Prokuplju bio je Dušan Stojković. Koliko može Prokuplje?!

Videćemo u nastavku sezone. Jedno je sigurno, ovo je jedan od najvećih uspeha kako ovog kluba, tako i celog grada!