Futsaleri Sopota opravdali su ulogu favorita protiv Deusa u 10. kolu Druge futsal lige Srbije.

‘Brazilci sa Kosmaja’ ozbiljno su shvatili svog protivnika i u goleadi su uspeli da slave rezultatom 4:8. Poveo je domaćin preko Sladojevića u prvom minutu, ali je usledio ekspresan odgovor Sopota koji do sedmog minuta stiže do vođstva od 1:3. Virijević je izjednačio u 4. , Milić doneo prednost u 6. , a ponovo Virijević uvećao je tu prednost u 7. minutu. Todić je vratio nadu Deusu da može do povoljnog rezultata golom u 14. minutu, Janković je vratio dva gola prednosti gostima dva minuta kasnije, da bi konačan rezultat prvog dela igre postavio Petrić u 18. minutu. 26. minut doneo je novi pogodak kada je na 3:5 povisio Milutinović, a Lazić je ekspresno odgovorio samo minut kasnije kada je svojim golom smanjio na 4:5. Ipak, to je bilo sve što smo videli od Deusa jer su ‘Brazilci sa Kosmaja’ do kraja meča postigli još tri gola i tako došli do ubedljive pobede. Strelci su bili Đurić u 29. i najboli akter meča Virijević u 34. i 39. minutu. Ovom pobedom Sopot je stigao do četvrtog mesta na tabeli gde se nalazi sa 18 osvojenih bodova, dok je Deus trenutno 11. sa dve pobede i utakmicom manje. Tim iz Sremske Mitrovice bi ipak prema najavama koje smo dobili iz izvora bliskih Savezu, mogao da ostane bez tri boda osvojenih protiv Bečeja (pobeda 1:5) jer su u istom danu futsaleri ovog tima igrali i utakmicu velikog fudbala. To bi donelo nove probleme timu iz dvorane ‘Pinki’, a konačan epilog ove situacije znaće se uskoro.