U poslednjem meču 15. kola Prve futsal lige Srbije Kalča je u niškom derbiju bila bolja od Vinter Sporta.

Pred više od 1500 ljudi u paklenoj atmosferi hale Čair prvi do gola stižu igrači Vinter Sporta i to preko Cenića u 4. minutu. Prednost je ubrzo duplirao Jovanović, da bi u osmom minutu viđen po gol na obe strane. Mrežu Vinter Sporta pogodio je Kostić, dok je strelac za domaćina ove utakmice bio Stanković. Do odlaska na odmor viđena su još tri gola. Prvo je Jovanović u 12. minutu povisio na 4:1 da bi se Kalča vratila u meč golovima Pavlovića u 14. i Maksimovića u 15. minutu. Ovaj derbi u potpunosti je opravdao očekivanja, a publika u Čairu dugo nije ovako burno i bučno učestvovala u nekom meču. Da sve bude zanimljivije, Kalča koja je bar na papiru bila gost, imala je podršku većeg dela hale i na krilima navijača uspela je da stigne do preokreta u drugom delu igre. Golove za Kalču postigao je Maksimović i to u 32. i 34. minutu oba iz penala sa 10 metara, a jedan od heroja bio je i golman Stefanović koji je odbranio penal sa 6 metara kapitenu Vinter Sporta Marku Ceniću u samom finišu meča! Na kraju, trijumf tima iz donjeg dela tabele, jako bitan u borbi za opstanak u prvoligaškom karavanu, detalje sa ove utakmice možete pogledati na početku teksta, dok stanje na tabeli Prve lige Srbije trenutno izgleda ovako: