Baraž za opstanak u Drugoj ligi počeo je na spektakularan način!

U sudaru dve veoma kvalitetne ekipe Ekonomist je kao gost slavio protiv Metalac Kolorada i to posle produžetka! Već u prvom poluvremenu viđeno je nekoliko preokreta i čak šest pogodaka! Aksentijević je u 8. minutu doveo domaćina u vođstvo, ali ‘blickrigom’ Stojkovića i Šmrkića koji su postigli po jedan gol u 9. minutu Ekonomist stiže do preokreta. Radost nije dugo trajala jer je Cvetković izjednačio u istom minutu, a samo minut kasnije Šmrkić svojim drugim golom vraća prednost Ekonomistu. Ipak, do odlaska na odmor Metalac stiže do izjednačenja golom Nikolića u 17. minutu. Na startu drugog poluvremena Urošević donosi novi preokret i domaćin stiže do vođstva od 4:3. Kada je Vukašinović u 31. minutu pogodio za 5:3 delovalo je da će Metalac odbraniti domaći teren i stići do trijumfa. Tada je igrač – trener ove ekipe, iskusni Đorđe Pantelić zatražio tajm aut, iz kornera je odigrana hirurški precizna akcija, popularna ‘Belgija’, a na asistenciju petom upravo Pantelića, najbolji akter ovog meča Vladimir Jovović pogađa za 5:4 i vraća nadu svojoj ekipi. Samo minut kasnije korpulentni Dimitrije Mihić donosi izjednačenje koje je donelo uzbudljiv finiš. Promene rezultata nije bilo i meč je ušao u produžetke! Prvi produžetak protekao je u nervoznoj igri oba tima, a veliki ulog i umor igrača doneli su nešto sporiji ritam. Publika se probudila u poslednjem minutu produžetka kada je sudijski tandem Milić – Stoilkov doneo diskutabilnu odluku i po mišljenju mnogih preoštro dodelio penal domaćim futsalerima. Na scenu je stupio Filip Grujić i maestralnom odbranom sačuvao je svoj tim u igri! Odbrana Grujića donela je novu snagu igračima Ekonomista, a posebno inspirisan bio je Vladimir Jovović koji je golovima u 46. i 47. minutu doneo brejk gostima koji se sada nalaze na korak od opstanka u drugoligaškom karavanu.