Pravi spektakl viđen je u kragujevačkoj hali ‘Jezero’!

Jedan od derbija 16. kola Druge futsal lige Srbije odigrali su drugi tim Ekonomca i Sopot, a publika je definitivno imala priliku da uživa u fenomenalnoj utakmici. Domaćin je bolje otvorio meč i poveo je preko Marinkovića u 2. minutu, ali je odgovor stigao u režiji Virijevića dva minuta kasnije i to na kakav način! Pravi projektil uputio je Virijević ka golu domaćina i to skoro sa polovine terena, a lopta je završila na mestu gde se spajaju stativa i prečka! Na novi gol čekalo se do 12. minuta kada je domaćinu novo vođstvo doneo Vasić, ali je Sopot ponovo odgovorio posle dva minuta, a ovaj put se u strelce upisao Ivić. Ipak, pred sam kraj prvog poluvremena Gavrilović je matirao Janićijevića za 3:2, pa je ‘Vrtić iz Kragujevca’ na odmor otišao sa jednim golom prednosti. Prvi minut nastavka doneo je novi gol za Ekonomac. Supertalentovani Lazar Marinković, koji u prolećnom delu šampionata svojim igrama potvrđuje da će u bliskoj budućnosti biti jedan od glavnih šrafova kako u mašineriji prvog tima Ekonomca, tako i reprezentacije Srbije, pogodio je za 4:2. Odgovor je stigao od njegovog prezimenjaka iz redova Sopota koji se prvi put u strelce upisao u 24. minutu i svojim golom smanjio je na 4:3. Spuštenog garda ušle su obe ekipe u nastavak meča pa je u kratkom intervalu viđeno nekoliko golova. Prvo je Vranić pogodio za 5:3 u 26. minutu, da bi samo minut kasnije Marinković smanjio na 5:4. Dva gola prednosti Ekonomcu doneo je Lazar Marinković kada je u 28. minutu kompletirao het trik i tada je Sopot krenuo na sve ili ništa. Odbrana domaćih je izdržala, a Marinković je maestralnu partiju zaključio i četvrtim golom za konačnih 7:4 u 39. minutu utakmice. Pogotke sa ove, zaista spektakularne utakmice, možete videti na početku teksta u video snimku koji su nam omogućile kolege sa portala Ip Sportmedia. Gužva u gornjem delu tabele drugoligaškog karavana je sve veća, a evo kako trenutno izgleda poredak svih 11 timova: