Futsaleri KMF Srpske ostvarili su istorijski uspeh plasmanom u polufinale play off-a Prve lige Srbije.

Sjajno taktički pripremljeni od trenerskog tandema Alilović-Pantelić futsaleri Srpske su napravili malo iznenađenje i u majstorici savladali ekipu FON-a sa 6:3.

Gosti su odigrali defanzivu perfektno a brzim kontrama su dovodili do ludila domaćina.

Bodonji je u 5. minutu posle jedne kontre doveo goste u prednost.

Pešić je u 12. minutu poravnao rezultat posle uigrane akcije iz prekida, da bi Stanić u 14. minutu ponovo doneo prednost gostima i s tim se rezulatom otišlo na odmor.

Posle samo tridesetak sekundi u drugom poluvremenu Sinđić je iz kontre doneo dva gola prednosti Srpskoj.

U razmaku od četrdesetak sekundi prvo je Brkić povećao prednost na 4:1, a Aleksić vratio Fonu dva gola zaostatka.

Desetkovani Fon koji je nastupio u ovoj utakmici bez Kalanovića, i sa Petrovim i Pešićem koji nisu bili 100% spremni je imao priliku da se u potpunosti vrati u igru ali je penal Petrova zaustavio Tomić koji se tom intervencijom iskupio za kiks kod gola Aleksića.

Kada je Popović u 32. minutu povisio na 5:2 bilo je jasno ko će na megdan Ekonomcu.

Do kraja utakmice vidjena su još dva pogotka Sinđića i Petrova za konačnih 3:6.