Ekonomac opravdao ulogu favorita, dok je Pazar protutnjao kroz Pazovu.

Vladar srpskog futsala je i u prvom meču polufinala play off-a dao do znanja svim izazivačima da je i ove godine glavni favorit za osvajanje titule.

Golovima Andreje Stojčevskog (dva gola), Ivankovića, Milosavljevića, Sorokina i golmana Momčilovića Ekonomac je slavio 6:0 protiv odlične ekipe KMF Srpske.

Malo iznenađenje priredili su igrači Novog Pazara koji su kao gosti slavili u Pazovi ubedljivu pobedu od 5:0.

Golove za Pazarce postigli su Mutavdžić u 3 i 33. minutu, Sadović u 21. minutu, Jovanović u 31. minutu, a tačku na ubedljivu pobedu stavio je sjajni golman Hot golom u 38.minutu.

Marko Gavrilović je još jednom pokazao da izrasta u jednog od najboljih srpskih trenera, a utiske o utakmici i očekivanje od sledeće izneo nam je reprezentativac Ninoslav Aleksić:

Odigrali smo baš kako je šef tražio od nas , ispoštovali smo dogovor i rezultat je došao. Očekujem da ćemo i drugu utakmicu odigrati na najboljem nivou i potvrditi pobedu iz Pazove.

Posle KMF Tise iz Novog Bečeja, još jedan trećeligaš KMF Radnički 2010 je slavio u baražu protiv ekipe iz višeg ranga KMF Požarevca.

Radnički je poveo u 3. minutu golom Obradovića, ipak Požarevac uzvraća i golovima Ranđelovića u 10 i 18.minutu preokreće rezultat. Da se na odmor ode egal pobrinuo se Stanković golom u 18. minutu.

U drugom poluvremenu su viđena tri pogotka i sva tri u mreži gostiju pogađali su redom Radenković, Stojanović i tačku na veliki uspeh stavio je svojim drugim golom Obradović u 36. minutu.

Impresije o utakmici i o velikom uspehu dao nam je trener Radničkog Milan Tošić:

Mislim da još nismo svestni šta smo uradili i šta smo postigli. Još se utisci nisu slegli ali mogu da kažem da je ovo istorijski uspeh za “mladu” ekipu. Kad kažem mladu mislim po godinama postojanja i po igračkom kadru. Izuzetno je bio težak ovaj tromeč sa ekipom Požarevca a pogotovo ova majstorica. Ekipa Požarevca se pokazala kao veoma dobra, čvrsta i dobro organizirana ekipa. Ovom prilikom bih im se zahvalio na fer i korektnoj borbi u sve tri utakmice i poželeo puno sreće . Naravno pohvalio bih svoje momke koji su dali poslednji atom snage i ostavili srce na terenu da bi došli do ovog, za sada, istorijskog uspeha za naš klub i velika zahvalanost vernim navijačima i prijateljima kluba koji su nas podržavali tokom cele sezone.

Da tećeligaši imaju 100% učinak u baraž duelima pobrinuo se je KMF Metalac Kolorado pobedom pred svojim navijačima od 5:1, protiv Beogradskog SK Ekonomista.

Dvostruki strelac bio je mladi reprezentativac Urošević, po jedan pogodak postigli su još Bulatović, Jeremić i autogol igrača Ekonomista.

Svoje utiske sa utakmice i uspehu koji su ostvarili preneo nam je još jedan mladi reprezentativac iz redova Metalca Petrović:

Naporno smo trenirali devet meseci, stigla nam je nagrada na kraju sezone da udjemo u drugu ligu posle teške sezone. Čestitam ekipi i stručnom štabu na uspehu! Čestitam protivniku na fer i korektnoj igri. I hteo bih da se zahvalim publici na odličnoj atmosferi u sve tri utakmice.

Trener Metalca Ivan Vuksanović se osvrnuo na talenat svoje ekipe:

U ovako bitnoj utakmici strelci za naš tim su bili Urošević Jovan 2000 god, Petrović Jovica 2001. god i Jeremić Aleksa 2001 god. To je jednostavno fantasticna stvar, koja jasno govori kakvo je opredeljdnje kluba. Hvala publici na podršci, vratili smo se gde nam je mesto.