U jučer odigranom 17. praškom derbiju između Slavije i Sparte, a koji se s pravom mogao nazvati i malim derbijem Balkana s obzirom na sastave obiju momčadi (na strani Slavije iz Srbije su trener Ivan Božović te reprezentativci Marko Radovanović i Uroš Krasnić kao i makedonski reprezentativci Igor Leovski i Ivan Krstevski dok za Spartu igraju hrvatski reprezentativci Tihomir Novak i Kristijan Grbeša) slavili su igrači Sparte rezultatom 2:5 i upisali tako “jubilarnu” 10. pobjedu u derbijima glavnog češkog grada (10 pobjeda Sparte, 5 Slavije i dva susreta koja su završena remijem).

Tihomir Novak u dresu Sparte

U uzbudljivoj utakmici visokog ritma na prvi pogodak čekalo se do 8. minute susreta kada Tomáš Vnuk zabija na asistenciju Novaka. Igrači Slavije međutim izjednačavaju rezultat odmah minutu poslije, efektnim pogotkom brazilca Doda. U tim trenucima poprilično izjednačen susret ponovno “odblokira” raspoloženi hrvatski reprezentativac s brojem 10 na leđima, koji novim driblingom i asistencijom za Tomaša Drahovskya u 14. minuti susreta dovodi Spartu u rezultatsku prednost 1:2 s kojom se na kraju i odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme gledamo ponovno izjednačenu utakmicu u kojoj sljedeći pogodak, onaj Michala Seidlera, pada tek nakon 10. minuta borbe. No, tada stvari kreću nizbrdo za momčad trenera Božovića koja odmah tri minute kasnije prima novi pogodak, ponovno je strijelac bio Seidler. Do kraja igrači trenera Beni Simitciua postižu još jedan pogodak, strijelac je bio Drahovsky, dok konačnih 5:2 nakon nekoliko minuta pokušavanja s igračem-golmanom, u posljednjoj minuti efektnim okretom i poentiranjem postavlja Martin Směřička.