Odigrani su prvi mečevi

Domaći timovi ostvarili su maksimalan učinak u prvim utakmicama play-offa razigravanja za prvaka države, tako da su pobede ostvarile obe prvoplasirane ekipe na kraju regularnog dela prvenstva, KMF Loznica-Grad I Vranje.

“Svet je lep kada sanjamo!!!”

Dva minuta su delila Vranjance od toga da nastave da slušaju svoje omiljene stihove i ostanu samo na snovima. Dva minuta im je pak bilo dovoljno da stignu do jave.

Poveo je aktuelni šampion KMF FON prelepim volej udarcem nakon kornera, povratnika u tim Aleksandra Pavlovića Čvrge u 18.minutu za 0:1 i odlazak na odmor. Isti igrač je u 25.minutu utišao tribine solidno popunjene Hale Sportova u Vranju. Već tada se pomislilo da je sve što je domaći tim uradio u poslednjim sezonama u domenu sna. San o preokretu držao je domaće 38 minuta, dok su se gosti već polako spremali za povratak u Beograd i drugi meč. A onda šok! Najpre najbolji strelac Prve Futsal Lige Srbije Miloš Trajković smanjuje rezultat na 1:2 da bi Jovanović samo kasnije izjednačio i odveo meč u produžetke. U nastavku, šokirani Beograđani, dok psihološka prednost domaćih dolazi do izražaja, Vranjanci na oduševljenje probuđene publike preko Trajkovića drugim pogotkom na meču u 42. minutu stižu do prednosti, da bi san Vranjanaca bio pretvoren u javu, pobrinuli se najpre Jovanović sa dva pogotka da bi Dodić stavio tačku za konačnih 6:2 i slavlje Vranjanaca.

U Loznici, znatno oslabljeni Konjarnik bez Arsića i Bosnića,  mogao je samo da se pokloni prvoplasiranom timu na tabeli i timu prepunom odličnih individualaca, koji još sklapa trener Borko Surudžić. Strelci za ubedljivu pobedu Lozničana bili su dva puta Avramović  i jednom Kostić, Kocić i Rakić. Lozničani već u sredu 11.05. u Vranju igraju finale Futsal Kupa Srbije protiv tima iz Novog Pazara, dok Konjarniku ostaje vremena za analizu i pripremu za drugi meč na svom parketu pred očekivano punim Šumicama.