Iza nas je 15.kolo Prve Futsal Lige Srbije, još devet bodova u…

Da li je tri kola pre kraja došlo do opuštanja ekipa koje su osigurale plasman na tabeli i mirno čekaju preostale utakmice ili je došlo kod nekih do otrežnjenja i shvatanja u kakvoj se situaciji nalaze, videćemo u nastavku regularnog dela prvenstva.

Raspucani lider prvenstva KMF FON, naneo je prvi poraz u ovoj godini ekipi KMF Zemun Samo Pravo (prvenstveni, pre toga Student u 1/4 finala Kupa Srbije) i vratio ih dva koraka nazad na tabeli tako da sada zauzimaju 7.mesto.  Konjarnik je ubedljivo savladao okrnjeni i podmlađeni sastav još uvek aktuelnog šampiona ekipu KMF Crvena Zvezda i pretekao je na tabeli, odgurnuvši je sve bliže baražu, uz napominjemo zaostalu utakmicu KMF Crvena Zvezda – KMF Nova Pazova. Još jedna ekipa koja je “visila” između opasne zone i play-offa, KMF Kalča, uzela je danak, do u prvom delu sezone nedodirljivoj ekipi KMF Novi Pazar, koju je možda sada tek stiglo to što su, za ponos svakog kluba treba istaći, u reprezentativnoj futsal selekciji Srbije imali čak 4 igrača koja su prošla ciklus od 4 kvalifikaciona meča za UEFA Futsal Prvenstvo Evrope, uz povređenog Vukadinovića da dodamo, što je rezultiralo efikasnošću priprema za drugi deo sezone. Dovoljno je i to što su posle 4:0 u korist Kalče na poluvremenu uz het-trik Ilića, uspeli preko dvostrukog strelca Aleksića i Jovanovića, uspeli da se vrate u meč, ali za kompletan preokret nije bilo snage.

Vrtić iz Kragujevca, KMF Ekonomac, savladao je kući jednog od konkurenata za opstanak, ekipu KMF Nova Pazova, sastavljenu od futsal veličina koji su godinama harali širom regiona. Međutim, sa skraćenom rotacijom i bez sveže krvi, gosti nisu mogli da daju više protiv momaka iz Kragujevca za koje je nastupio i veteran Predrag Rajić.

Desetkovani povredama i suspenzijama, u Nišu ekipa KMF WinterSport mogla je samo da se pokloni gostima iz Vranja. Iako su domaći poveli u 7.minutu sa 1:0, gosti preko dvostrukog strelca i najiskusnijeg igrača, Davora Tasića postižu svoj prvi pogodak u 9.minutu za izjednačenje i 8. gol u 40.minutu za pobedu od 2:8.