Poslednje kolo jesenjeg….

Uoči poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva Prve Futsal Lige Srbije, odigrane su dve zaostale utakmice 3. i 7. kola.

U Vranje nema laganje…pred punim tribinama i u pravoj Juznoamerickoj atmosferi, vatrenim navijačima Vranja, publike koju bi svaki klub poželeo, ekipe KMF Vranja i KMF FON-a, priredile su odličnu futsal predstavu. Tvrda utakmica viđena je u prvom poluvremenu, tako da je prvi pogodak pao tek u poslednjem minutu prvog dela. Poveo je FON nakon kontre Ramića koji rutinski dodaje loptu Bobi Rajčeviću kojem iz blizine nije bilo teško da savlada nemoćnog golmana domaćih. U 27.minutu meča, domaćin na oduševljenje svih u hali, postiže pogodak za izjednačenja prelepim udarcem Stojanovića sa desetak metara u levi ćošak gola nemoćnog golmana FON-a Vulića. Rasplamtala se igra izjednačenjem Vranjanaca, koji nošeni publikom i puni elana da sruše aktuelnog šampiona države. U 32.minutu posle duge lopte preko celog terena Dodic koristi lošu reakciju odbrane FON-a i postiže pogodak za vođstvo. Redosled su se šanse na obe strane ali bez promene rezultata. Posle tajmauta, poslednja dva ipo minuta ekipa gostiju kreće na sve ili ništa uvođenjem igrača golmana. Nisu uspevali gosti da dođu do šanse za izjednačenje sve do poslednjeg minuta kada su tridesetak sekundi izgrađivali akciju i nakon ukazano prilike sa desne strane dodavanjem lopte Pešića uz liniju gola na drugu stativu gde je Denisu Ramiću ostalo samo da postigne pogodak. Hladan tuš za Vranjance koji su izgubili sva tri boda. U drugom meču u Novom Pazaru, gosti iz Bečeja su pred mnogobrojnom publikom uspeli da  otkinu bodove domaćinu. Poveli su Pazarci, koji su u ovaj meč ušli bez povređenog najboljeg igrača Vukadinovića, preko Elvedina Sadovića u 3.minutu. Na drugi pogodak čekalo se do 16.minuta kada je Golub izjednačio na 1:1 za odlazak na odmor. Na Novi pogodak za vođstvo domaćih čekalo se minut, kada je gol Bečejaca pogodio Luka Vuletić. Sa dva gola Marka Živkucina u 27. i 32.minutu, gosti vode sa 3:2. Dva minuta kasnije u 34.minutu Mutavdžić Milan postiže konačan rezultat ove utakmice, KMF “Novi Pazar “-KMF “Bečej 2003” 3:3 (1:1).

U poslednjem 9.kolu Prve Futsal Lige Srbije, pored ostalih susreta, očekuje nas prošlogodišnji derbi u Loznici između domaće ekipa KMF “Loznica-Grad 2018” i KMF “Bečej 2003”.