U zaostaloj utakmici 6.kola Prve Futsal…

U Nišu, domaći KMF “Winter Sport” nije uspeo da savlada goste iz Loznice, ekipu KMF “Loznica-Grad 2018” i zaustavi ih ka pohodu na vrh tabele u zaostaloj utakmici 6.kola Prve Futsal Lige Srbije. Sa kojeg mesta će Lozničani čekati proleće, ostaje da vidimo nakon zaostale utakmice u kojoj FON dočekuje protivnika iz poslednjeg finala dkoigravanja za šampiona države ekipu KMF “Novi Pazar”. Nakon početnog visokog presinga i izbačene lopte u aut pri isteku prvog minuta susreta, uigranom kombinacijom Kocić-Matijević-Perić gosti su izbacili odbranu domaćih i stigli do laganog vođstva. Krenule su Nišlije ambiciozno, predvođene bivšim strategom Lozničana Slavišom Damjanovićem, da se vrate u meč, međutim golman gostiju Obradović, koji je u zadnjim utakmicama zamenio povređenog Koljajića, zaustavljao je odbranama i pravovremenim istrčavanjem sve pokušaje gostiju da ugroze njegovu mrežu, ujedno omogućavajući svom timu da iz kontri zapreti domaćinu. Ponovo domaći u 10.minutu, nakon presinga gostiju prave početničku grešku u pokušaju da pređu polovinu i rutinski omogućavaju gostima da lagano na prvu loptu pasom Kocić-Perić-Kocić stignu do 0:2. U 14.minutu nakon jednog od mnogobtojnih pokušaja Nišlija da smanje rezultat, Radenković odličnim pasom spušta loptu na Jovanovića koji je prosleđuje iz prve Marjanoviću i isti driblingom vara Obradovića za 1:2. Desetak sekundi kasnije, ponovo mat u tri poteza, Avramović do Kocića, asistencija iz prve ka Matijeviću koji u padu postiže pogodak pored nemoćnog golmana domaćih za 1:3. Minut kasnije, Avramović posle dodavanja Matijevića, ostavlja loptu Matijeviću za siguran šut i pogodak za 1:4 ujedno i rezultat prvog poluvremena. Razbranio se Obradović i nije dozvoljavao domaćinu koji je u nastavku preuzeo inicijativu sve do 32.minuta kada Lozničani zatvaraju utakmicu novom asistencijom Kocića koji je pronašao rupu u odbrani domaćih i omogućio Milovanoviću da rutinski postigne peti pogodak za svoj tim našavši se sam pred golmanom Nišlija Đorđevićem. Šest minuta do kraja Winter kreće sa pet igrača u polju i posle tridesetak sekundi to im se isplatilo nakon što je posle pogođene stative, iz drugog pokušaja Jovanović postiže konačan rezultat 2:5 (1:4).