Utakmicom 12.kola Prve Futsal Lige Srbije u Nišu, pobedom KMF Crvene Zvezde kompletirano je 12.kolo. Takođe su odigrane i dve utakmice 14.kola Druge Futsal Lige Srbije na kojima su bodove takođe odneli gosti.

KMF “Crvena Zvezda” je u Nišu rutinski u derbiju kola savladala domaću ekipu KMF “Winter Sport” pred oko 1400 gledalaca u Niškom Čairu, rezultatom 1:4 (0:2).

Pogodcima Strahinje Petrova u 7.minutu i Marka Perića u 18.minutu otišlo se na poluvreme vođstvom Crvene Zvezde 2:0. Pokušavali su domaći igrači da stignu prednost gostiju i u 27.minutu preko Milana Maksimovića uspevaju da smanje rezultat na 2:1. Iskusni igrači gostiju su uspevali da održe prednost do kraja utakmice pa i da je uvećaju u 40.minutu sa dva pogodka preko celog terena Da Mata Feitosa Thalesa, koji je uspeo da preseče dva napada domaćih, koji su sa pet igrača u polju pokušali da igrom “na sve ili ništa” sustignu goste međutim u tome nisu uspeli. Da još dodamo da je Nikolić Ivica, predstavnik ekipe domaćina udaljen sa klupe na tribine zbog nesportskog ponašanja. Crvena Zvezda je završila utakmicu u svoju korist rezultatom 4:1 i tako uvećala svoju bodovnu prednost na tabeli Prve Futsal Lige Srbije koja sada iznosi osam bodova ispred drugoplasirane ekipe KMF “Novi Pazar” a koja je da podsetimo savladao u subotu ekipu KMF “Nova Pazova” rezultatom 4:0 (1:0).

U drugoligaškom karavanu ekipe KMF “ZUFO” iz Bujanovca i KMF “Konjarnik” iz Beograda su kao gosti savladali KMF “Radnički 2010” u Nišu i KMF “RB” u Valjevu.

KMF “RB” Valjevo – KMF “Konjarnik” Beograd 2:3 (1:2)

Mesto odigravanja – Hala Sportova

Konjarnik je nastavio niz nepobedivosti na gostovanju u Valjevu.

Pred velikim brojem gledalaca i u fantastičnoj atmosferi, kojoj su najviše doprineli gostujući navijači, koji su celim tokom utakmice bodrili fer i korektno svoj tim, domaći RB nije uspeo da savlada ekipu Konjarnika kojoj je u nedelju dana ovo bio treći meč. Gosti u Beograd nose bodove ponajviše zahvaljujući izvanrednom golmanu Drndareviću koji je večeras pored nebrojenih šansi i šuteva igrača RB-a, odbranio i dva kaznena udarca sa 6 i 10 metara. U pokušaju da iznenadi protivnika igrom sa pet igrača u polju već u uvodnim minutama utakmice, trener domaćih Kosta Marković je omogućio u 7. minutu da gosti preko odličnog reprezentativca Crne Gore Miloša Ljujića, koji je sa polovine terena postigao pogodak, povedu sa 0:1 i time okrenu utakmicu na svoju stranu. Izuzetno borbena i zanimljiva utakmica je viđena u nastavku. Ređale su se šanse na obe strane ali su golmani briljirali. Trener gostiju, Zoran Žigić je nakon burne reakcije zbog dosuđenog prekršaja isključen u 13. minutu, isti je mirno napustio teren ali je nastavio sa provokacijama ka delu publike na tribinama što nije dugo trajalo, zbog pravovremene intervencije obezbeđenja. KMF “RB” do izjednačenja dolazi pogotkom Krstić Vladimira u 15. minutu utakmice. Međutim nije mnogo vremena prošlo do novog vođstva gostiju. Nakon tajm-auta i prekida, lošom reakcijom odbrane domaćih, Drago Šljukić ostavši sam pred golmanom rutinski postiže pogodak za 1:2 nakon uigrane akcije. Da gosti na poluvreme odu sa vođstvom, pobrinuo se odlični Drndarević koji je odbranom kaznenog udaraca sa 10 metara, rešio rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu Konjarnik se uspešno brani i iskusno koristi kontru u 30. minutu za  pogodak Kokotovića koji povećava prednost Konjarnika na 1:3. Posle prekršaja u kaznenom prostoru Drndarević ponovo brani kazneni udarac sa 6 metara na oduševljenje svojih igrača i verne publike. I pored brojnih ataka i udaraca u okvir gola, ponovo se Drndarević pitao za sve i jedino što je RB uspeo do kraja da uradi je da postigne pogodak za smanjenje rezultata na konačnih 2:3 u 40.minutu iz kaznenog udarca sa 10 metara koji je ovoga puta uspešno izveo Petrović.

Winter Sport – Crvena Zvezda

Niš – Čair: Gledalaca: 1400. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Miloš Jocović (Novi Sad) i Jakšić Aleksandar (G. Milanovac)

Strelci: 0:1 Petrov u 7, 0:2 Perić u 18, 1:2 Maksimović u 27, 1:3 Thales u 40, 1:4 Thales u 40. minutu.

CRVENA ZVEZDA: RADMANOVIĆ, PERIĆ, D. POPOVIĆ, PETROV, TALES, Rnić, Marinković, B. Popović, Kopanja, Stojčevski, Stanojević, Vulić.

VINTER SPORT: P. PAVLOVIĆ, RISTIĆ, RANČIĆ, STOJANOVIĆ, LEKIĆ, Maksimović, J. Đorđević, Cenić, Ramadani, M. Đorđević, Janković, Spasojević, M. Pavlović, Ilić

KMF “RB” Valjevo-Kmf”Konjarnik”

Hala Sportova Valjevo. Gledalaca: 400  Sudije: Bratislav Jović (Niš), Ivan Stanković (Niš) i Dalibor Stanković (Lazarevac).

Strelci: Krstić u 15, Petrović u 40. minutu za RB, Ljujić u 7, Šljukić u 15, Kokotović u 30. minutu za Konjarnik.

Žuti kartoni: Petrović, Krstić, Božić (RB), Drndarević, Malović (Konjarnik).
Isključenje: Zoran Žigić (trener KMF-a Konjarnik)

KMF RB Valjevo: RANKOVIĆ, BOŽIĆ, RAŠEVIĆ, LJUBOJEVIĆ, KRSTIĆ, Đukić, Tojčić, Ilić, Ranisavljević, Prokić, Petrović, Živanović, Nikolić, Damnjanović.

KMF Konjarnik: DRNDAREVIĆ, RATKOVIĆ, VIĆIĆ, ARSIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, Knežević, Šljukić, Malović, Kokotović, Milutinović, Rakić, Ljujić, Perišić.

Ekipa KMF “ZUFO” iz Bujanovca je takođe slavila u gostima i kući se iz Niša vraća sa nova tri boda. Treću vezanu pobedu u ovom delu prvenstva, ZUFO je ostvario protiv KMF “Radnički 2010” i tako se učvrstio u gornjem delu tabele Druge Futsal Lige Srbije, vrebajući kiks vodećih.

Strelci:

0-1 Enis Iseni, 1-1 Andreja Stanković, 1-2 Dusan Ristić, 1-3 Fitim Aliju, 1-4 Dusan Ristić, 1-5 Nikola Stanković
2-5 Obradović, 2-6 Nikola Dodić, 2-7 Ibraim Ljevica. Naredno kolo, ekipa KMF “ZUFO” je domaćin timu KMF “Ivanjica” iz Ivanjice.