Večeras je u Nevesinju pred punim tribinama odigrana humanitarna utakmica između KMF”Nevesinje” i KMF”Crvena Zvezda”, za udruženje “Moja nada” i liječenje devojčice Ivane Bjelogrlić iz Istočnog Sarajeva. Iako je rezultat bio u drugom planu, moramo naglasiti da su gosti iz Beograda su pobijedili 4:2.

Prvo poluvrijeme je proteklo u boljoj igri crveno-belih dok su domaćini svoju šansu čekali iz kontra-napada.

Posle sjajne akcije  u 14. minutu Perić pogađa za 1:0, a nedugo zatim Zvezda preko Sarića pogađa za 2:0 dok konačnih 3:0 pred odlazak na odmor postavlja Rnić.

Drugi period igre bolje otvaraju domaćini koji preko Pudara smanjuju rezultat na 3:1.Tada crveno-beli igraju sa igračem više u polju (4+1) i dolaze do novoga vodstva od 4:1. Tačku na ovu utakmicu svojim drugim spektakularnim pogodkom stavlja Pudar.

-Za nas je ovo bila sjajna provjera i ova utakmica  nam je bila potrebna da malo održimo formu jer smo trenutno na odmoru. Večeras smo u drugom poluvremenu igrali sa igračem više u polju i usporili tempo jer ne možemo sve ovo da izdržimo fizički pošto nam neki igrači nedostaju. Večeras je bila sjajna “brazilska” atmosfera i presrećan sam što sam deo ovoga, nadam se da će ovo postati tradicionalno druženje između ova dva kluba, izjavio je kapiten Crvene Zvezde Marko Perić.

-Atmosfera je bila fantastična, ljudi su prepoznali karakter utakmice i drago mi je sto su došli u ovolikom broju. Sva sredstva će biti donirana udruženju” Moja nada” i maloj Ivani. Mi i Zvezda ćemo nastaviti da gajimo prijateljske odnose i nadam se da ćemo ih opet nekada ugostiti u Nevesinju kao što će i oni nas u Beogradu, rekao je član uprave KMF” Nevesinja” Aleksandar Rašović.

-Želim da se zahvalim svim ljudima koji su zaslužni za sve ovo i koji su priredili spektakularan doček. Znali smo da ovdje imamo braću i prijatelje ali nismo znali da ih ima u ovolikom broju. Što se tiče utakmice stvarno je bila prijateljska i revijalni. Došli smo ovdje da se upoznamo, družimo i steknemo prijatelje za budućnost i nadam se da ćemo isto ovako uzvratiti ekipi iz Nevesinja na našem terenu, zaključio je Nikola Rnić.

Igrač i trener Nevesinja, Dalibor Pudar zadovoljan je prikazanom igrom ekipe kao i komplentnom organizacijom i zahvaljuje se publici što su došli u velikom broju.

KMF”Crvena Zvezda” sutra nastavlja svoju turneju u Istočnom Sarajevu gdje će odigrati jos jedan humanitarna meč.