Završeno je treće izdanje Galenika kupa.

Finalnog dana turnira odigrane su četiri utakmice. Prve su na teren izašle ekipe 4+1 gratis i A8, a u zanimljivom i uzbudljivom meču u kom je viđeno čak sedam golova bolje su se snašli igrači ekipe 4+1 gratis i slavili su sa 5:2. Uzbuđenja nije falilo ni u drugom polufinalnom meču u kom su se sastali Sensei i Montepaski. Na kraju, plasman u veliko finale obezbedila je ekipa Montepaski i to posle boljeg izvođenja penala ukupnim rezultatom 3:2.

U borbi za bronzu Sensei je savladao A8 rezultatom 3:0 i sve je bilo spremno za finale turnira.

Uvod u finale bio je spektakularan, organizatori su publici i igračima priredili bakljadu i veče za pamćenje!

Finale su u potpunosti obeležili igrači ekipe Montepaski koji su slavili rezultatom 3:0 i tako se okitili zlatnom medaljom.

Učesnici finalnog dana turnira

Montepaski

4+1 gratis

Usledilo je uručenje nagrada, kako najboljim ekipama tako i pojedincima. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Stefan Dimić iz ekipe Sensei,

najbolji golman je Miloš Đorđević adut ekipe Montepaski,

dok se titulom kralja strelaca okitio Aleksa Stojković, takođe igrač Montepaskija, ali i džoker Kmf Banjica u drugoligaškom karavanu.

Ovogodišnje izdanje Galenika kupa pomerilo je sve standarde i organizatori su svoj posao odradili na fenomenalan način, a Futsal Balkan bio je medijski partner turnira. Do sledeće godine, pozdrav i živeli!