Vikend iza nas donio nam je uzbudljive i zanimljive mečeve. Nikšićani su nanijeli prvi poraz Baju Pivljaninu, Ulcinj posle preokreta nastavio sa pobjedana, dok je Titograd uz dosta muke slavio u Bijelom Polju.

KMF Bajo Pivljanin – KMF Nikšić  5-6 (3-3)

KMF Bajo Pivljanin: Đurković, Ćalasan De., Ristić, Šušić, Vuković M., Durutović, Vuković K., Kandić, Ćalasan Da., Osmajić, Radonjić, Suknović, Maltez, Delić; KMF Nikšić: Kustudić, Kovačević, Bošković, Vuković D., Ćorić, Nikolić, Agramović, Puletić, Mijušković, Tomašević, Lalić, Čolaković, Božović; Strijelci: Vuković K., Durutović, Osmajić, Radonjić i Šušić za Bajo Pivljanin, a Agramović, Kovačević i Vuković D. 4 za Nikšić; Žuti karton: Vuković K. Šušić, Vuković D., Bošković i Kovačević; Crveni karton: Radonjić.

U veoma borbenom meču sa dosta nervoze bolje su se snašli igrači gostujeće ekipe. Početak meča i nije tako izgledao. Igralo se oprezno, prije svega se vodilo računa o sopstvenoj mreži. Ipak „gosti“ su u 10. min iskoristili kiks odbrane Pivljana i preko Agramovića došli do prednosti. Nije se dugo čekalo na preokret. U 14. minutu 2 puta iz mreže loptu je vadio sjajni Kustudić. Prvo je Kosta Vuković poravnao, pa u sledećem napadu Durutović dovodi domaće u vođsto. Do poluvremena još 3 pogotka prvo Marko Kovačević preciznim udarcem sa 10-tak metara za 2-2, pa onda majstorija Miloša Osmajića koji je petom matirao golmana gostiju i u poslednjim trenutcima meča Danilo Vuković postiže prvi od svoja 4 pogotka za 3-3 na poluvremenu. Drugi dio meča bolje su otvorili domaći, preko Radonjića i Šušića dolaze do 5-3. Nisu se Nikšićani predavali, polako su pojačavali pritisak. U 28. minuti su smanjili na 5-4. Potpuni preokret sa još 2 pogotka Danila Vukovića 35. i 36. minutu. Domaći su pokušali da spase bod, ali kazneni udarac nije iskoristio Kosta Vuković, a udarce Kandića i Osmajića zaustavio je večeras sjajni Ilija Kustudić.

FC Onogošt – KMF Gorštak 7-3 (4-1)

FC Onogošt: Ćirković, Koprivica, Cimbaljević, Perović, Bečanović, Marković, Vučinić, Vulanović, Durutović, Lukovac, Drobnjak; KMF Gorštak: Miladinović, Vukićević, Marković, Rakić, Čogurić La., Čogirić Lu. Strijelci: Cimbaljević, Lukovac 3, Vulanović, Marković, Perović za Onogošt, a Rakić, Čogurić Lu., i Marković za Gorštak. Žuti karton Čogurć La.

Zaslužena pobjeda izabranika Veljka Tadića koji su od samog starta nametnuli svoj stil igre. Mladi Cimbaljević je već u 3. minutu načeo mrežu Kolašinaca koji su i ovu utakmicu igrali sa malim brojem igrača. U 7. minutu već 2-0, strijelac je bio Lukovac. Tračak nade gostima dao je Rakić pogotkom za 2-1, ali domaći su veoma brzo otklonili sve dileme oko pobjednika. Prvo Vulanović, pa Marković, Perović i Lukovac 2 puta za ubjedljivu prednost. Malo su igrači Onogošta spustili gas i u finišu dozvolili gostima iz Kolašina da ublaže poraz. Na kraju zasluženih 7-3.

KMF Brskovo – KMF Mirabile moda 10-1 (5-0)

KMF Brskovo: Vučetić D., Baltić, Radulović, Pandurica, Minić, Vučetić M., Zejak, Ćorović, Bulativć, Zindović; KMF Mirabile moda: Savić, Sekulić, Vučinić, Đurković, Vučković, Drašković, Perović.

Ubjedljiva i zaslužena pobjeda domaće ekipe. Bili su Mojkovčani golgeterski raspoloženi i čak 10 puta pogodili gol Mirabile mode. Čini se da je vicešampion ušao u formu, što će se pokazati u mečevima koji predstoje. Gosti iz Podgorice po starom lošem običaju.

KMF Studentski dom – FC Ulcinj 3-4 (3-2)

KMF Studentski dom: Boljević, Mihaljević, Femić, Čolović, Alavać, Konatar N., Konatar S., Konatar Lj., Koprivica, Klikovac, Popović, Marković, Drašković; FC Ulcinj: Mećikukić, Barjašević, Kurti, Alović, Divanović, Molabećirović, Gurzaković, Krumić, Horxa, Kolari, Seniković, Ficić. Strijelci: Konatar Lj., Klikovac, Čolović za Studentski dom, a Divanović 2, Alović i Molabećirović za Ulcinj.Žuti karton: Konatar Lj., Konatar N., Alović.

Sjajan meč vidjelismo u Podgorici. Domaćin je imao sve, imao čak 3 gola viška u 12. mintu, ali… Početak meča kao iz bajke za „Studente“. Pogodili su u 6. i 7. minutu za brzih 2-0. Kada je u 12. minutu Čolović doveo svoj do prednosti od 3-0 svi osim gostiju su mislili da bodovi ostaju u Podgorici. Iskusni Divanović pa Alović vraćaju Ulcinjane u život u samom finišu prvog poluvremena. Sve to kao da je dalo krila gostima koji su drugo poluvrjeme perfektno odigrali. Prvo su izjednačili preko Divanović, a da sva tri boda odu za Ulcinj pobrinuo se najbolji strijelac ove ekipe Molabećirović. Imali su u samom finišu Studenti dobru šansu al ipak rezultat je ostao nepromjenjen.

FC Pruška – KMF Titograd 3-4 (0-2)

FC Pruška: Stefanović, Krgović, Alić E., Gurešić, Alić K., Vukićević, Poljak, Drndar, Suljević, Kasumović, Ćorović, Sijarić; KMF Titograd: Despotović, Sekulić, Miličić, Efović, Adžić, Obradović, Mugoša Drašković, Spasojević, Barović, Perošević, Nikolić, Vidaković, Avdić; Strijelci: Poljak, Sijarić i Alić za Prušku, a Obradović, Efović 2 i Adžić za Titograd; Žuti karton: Suljević.

Opravdali su gosti iz Podgorice ulogu favorita u ovoj utakmici. Od starta se vidjelo da su iskusnija i bolja ekipa u ovom trenutku. Brzo su Obradović i Efović doveli aktuelne šampione do prednosti od 2-0 što je bio i rezultat prvih 20 minuta. Da Pruška zna itekako da igra vidjeli smo u drugom poluvremenu. Neizvjesnost u meč vratio je Poljak u 26 minutu. Brz odgovor igrača Titograda u vidu još 2 pogotka preko Efovića i Adžića za miran finiš. Pokušali su domaći sa igračem viška u polju da stignu goste, donekle i uspjeli. Pogodili su Sijarić i Kemal Alić, ali su uspjeli samo da ublaže poraz.