Futsaleri mostarskog Starog Grada u potpunosti su nadigrali FC Salines u derbi utakmici 11. kola Premijer lige BiH i slavili sigurnu pobjedu, 7:3.

Salines je dobro otvorio meč, te nakon izgubljene lopte Lazarevića uslijedila je munjevita kontra koju golom završava Deni Imširović i dovodi Tuzlake u vodstvo.

Nije, ipak, trajalo dugo slavlje gostiju. Imširovića je lopta pogodila u ruku u šestercu, a sudije pokazuju na penal. Loptu je uzeo novajlija Jovan Lazarević, Bekir Hodžić mu brani šut, ali lopta se vraća do Lazarevića koji u svom debiju za FC Mostar SG postiže i prvijenac u novom klubu.

Sve nakon toga bilo je mnogo lakše za Mostarce, a do potpunog preokreta dolaze golom kapitena Marija Aladžića, koji je danas bio izuzetno nadahnut za igru. Presjekao je Aladžić u svom kaznenom prostoru jednu loptu Darka Milanovića i onda iz poluokreta i voleja preko čitavog terena efektno pogodio za 2:1.

Raspoloženi kapiten Mostaraca ubrzo je i uvećao prednost. Poigrao se Aladžić sa defanzivom Salinesa i onda pogodio za 3:1. Bio je to znak da gosti zovu tajm-aut, međutim to nije urodilo plodom. Hrkać i De Souza su iskombinovali na korneru, ovaj prvi ubacio u šesterac gdje Vladan Vesić neometan pogađa za visokih 4:1.

Tračak nade gostima donio je golman Darko Milanović. Napravili su domaći šesti kumulativni prekršaj, a Darko Milanović je nadmudrio kolegu Galića i pogodio za 4:2.

Ipak, u finišu susreta Mostar SG postiže još dva pogotka. Prvo je Marijo Aladžić kompletirao hettrik preciznim šutem uz samu stativu za 5:2, a onda je u samom finišu poluvremena ponovo preko čitavog terena Vladan Vesić pogodio za 6:2. Mogli su gosti između ta dva gola i smanjiti prednost, ali nakon što je Mirko Marinković pogodio prečku, lopta u ruku pogađa Seada Buljubašića, pa je njegov pogodak poništen, a u prvom poluvremenu gosti su imali i još jedan kazneni udarac, ali je Stanislav Galić taj šut odbranio.

Ono što je zabrinulo domaće u ovom susretu jeste povreda iskusnog Brazilca, sa makedonskim pasošem, Daniela Marinha de Souze u 29. minutu susreta. On je izblokirao jednu loptu koju je uputio golman gostiju, Darko Milanović, i krenuo je da je stigne prije nego ona izađe u aut, međutim u toj namjeri ostao je da leži na zemlji, a nakon nekoliko minuta prekida iznesen je na nosilima sa terena.

Gosti su ponovo uspjeli da smanje rezultat u 34. minutu meča nakon što je mladi Semir Alić pogodio za 6:3, ali onda je uslijedila prava majstorija Nermina Kahvedžića koji fenomenalno prima loptu, a zatim iz okreta pogađa za 7:3, što je na kraju bio i konačan rezultat ovog meča, jer je Stanislav Galić odbranio još jedan kazneni udarac, drugi večeras, ovaj put Mirku Marinkoviću.

FC MOSTAR SG – FC SALINES 7:3 (6:2)
USRC Midhat Hujdur, Mostar
Gledalaca: 300
Sudije: Jasenko Pljevljak i Farik Kečo (oba Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Imširović 5, 1:1 Lazarević 6, 2:1 Aladžić 9, 3:1 Aladžić 10, 4:1 Vesić 10, 4:2 Milanović 14 (10m), 5:2 Aladžić 16, 6:2 Vesić 20, 6:3 Alić 34, 7:3 Kahvedžić 36
Žuti kartoni: Imširović (Salines)

Mostar SG: Galić, Pavlović, Hrkać, De Souza, Vesić, Mušanović, Džemić, Macić, Jelić, Kahvedžić, Aladžić, Gosto, Lazarević

Salines: Hodžić, Buljubašić, Isanović, Marinković, Džombić, Milanović, Muratović, Selimović, Imširović, Marković, Alić