Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je sinoć u drugom kolu turnira Glavne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2020. godine od Rusije sa 4:2.

Izabranici Ive Kreze morali su na teren nepuna 24 časa nakon što su doživjeli poraz od domaćina Hrvatske sa 4:0. Uz to,  meč sa Rusijom morao je zbog crvenog kartona da propusti i kapiten Anel Radmilović, pa je za duel sa jednom od najjačih evropskih ekipa naš selektor napravio dvije izmjene u startnoj postavi. Umjesto Radmilovića i Pavlovića od starta su krenula dva Ivankovića, Srđan i Ivan.

Pokušala je Rusija od samog starta da nametne svoj ritam, da gospodare terenom, nešto slično što je Hrvatska uspješno odradila u srijedu, ali su naši reprezentativci odoljevali svim napadima Rusa. Ipak, kapitulirala je naša odbrana u 15. minutu kada Antoshkin pogađa za 1:0, a brzo nakon toga u strijelce se upisuje i Kudziev, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Na samom startu drugog poluvremena BiH se vraća u susret nakon što je Srđan Ivanković našao put do mreže ruskog gola. Vratila se nada našoj selekciji u povoljniji rezultat, pokušali smo stisnuti Ruse, ali oni u 30. minutu preko Asadova postižu treći pogodak, a nedugo nakon toga preko Demina i četvrti. Sve što je naša reprezentacija uspjela do kraja bio je pogodak našeg golmana Darka Milanovića koji je u 36. minutu pogodio mrežu Rusije, ali više od toga nismo uspjeli.

U posljednjem kolu u subotu BiH će igrati od 17 časova protiv Švedske.

BIH – RUSIJA 2:4 (0:2)
Dvorana ”Gospino polje”, Dubrovnik
Gledalaca: 400
Sudije: Radim Cep (Češka) i Kamil Cetin (Turska)
Strijelci: 0:1 Antoshkin 15, 0:2 Kudziev 19, 1:2 S. Ivanković 23, 1:3 Asadov 30, 1:4 Demin 34, 2:4 Milanović 36
Žuti kartoni:Kahvedžić (BiH) Shisterov (Rusija)

BiH: Galić, I. Ivanković, S. Ivanković, Aladžić, Kahvedžić, Milanović, Dujmović, Isanović, Pavlović, Perković, Džindić, Bošković, Jelić Selektor: Ivo Krezo

Rusija: Zamtaradze, Romulo, Lyskov, Kudziev, Niyazov, Putilov, Demin, Milovanov, Asadov, Kotlyarov, Shisterov, Davydov, Antoshkin, Afanasyev Selektor: Sergei Skorovich