Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je selekcju Mađarske rezultatom 2:1 u prvoj od dvije planirane prijateljske utakmice u Budimpešti.

Zmajevi su do trijumfa stigli nakon preokreta u drugom poluvremenu. Nakon prvih 20 minuta igre Mađari su vodili 1:0 i bili su bolji rival u polju. Mrežu golmana BiH Senada Poračanina pogodio je u 15. minutu Atila Biro.

Drugo poluvrijeme reprezentativci BiH počeli su agresivnije u napadu i to im se vrlo brzo isplatilo. U 24. minutu Srđan Ivanković uspio je pogoditi mrežu Mađara, a samo tri minute kasnije Zmajevi su stigli do preokreta. Nakon prodora Sesara jedan od mađarskih futsalera loptu šalje u sopstvenu mrežu za 2:1 na semaforu. Promjene rezultata do kraja susreta nije bilo, a već sutra ove dvije selekcije odigraće novu prijateljsku utakmicu.

MAĐARSKA: Špandler, David, Buki, Vas, Hajmasi, Alaštic, Tot, Biro, Nađi, Tatai, Rabl, Horvart, Drot, Sipoš, Harmati, Rutai  Selektor: Jozef Turzo

BIH: Poračanin, Jelić, Ivanković, Hrkać, Kahvedžić, Milanović, Galić, Bundavica, J. Sesar, Arnautović, Gašpar, Radmilović, Bošković, Petak, Pantić  Selektor: Ivo Krezo