Futsaleri Brotnja napravili su brejk na ”Bijelom brijegu” savladavši HFC Zrinjski u prvom meču polufinalne serije Premijer lige BiH sa 5:1.

Gosti su prvi došli do vodstva. Igrala se peta minuta kada je Kristijan Pantić pogodio za 1:0. Domaći su, u tvrdom poluvremenu, uspjeli stići do izjednačenja u 19. minutu kada je pogodio Romano Vlaho, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku susreta ponovo gosti stižu do vodstva kada je u 24. minutu pogodio Marko Grgić. Isti igrač je uduplao prednost Čitlučana u 32. minutu, a kada su se domaći otvorili u namjeri da dođu do gola, uslijedila su još dva brza gola preko Anta Galića za 5:1, što je ujedno bio i konačan rezultat ove utakmice

HFC ZRINJSKI – MNK BROTNJO 1:5 (1:1)
Dvorana Bijeli Brijeg
Gledalaca: 300
Sudije: Amir Omerbašić (Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj)
Strijelci: 0:1 Pantić 5, 1:1 Vlaho 19, 1:2 Grgić 24, 1:3 Grgić 32, 1:4 Galić 35, 1:5 Galić 36
Zrinjski: Dujmović, Šunjić, Suton, Ivanković, Sesar, Matić, Sušac, Drežnjak, Kalfić, Vlaho, Livaja

Brotnjo: Pehar, Pantić, Granić, Grgić, Ćavar, J.Ivanković, Bošnjak, Galić, Miličević, Odak, D.Ivanković, Marković, Dujmović