Futsaleri mostarskog Starog Grada savladali su večeras u Čitluku MNK Brotnjo sa 6:1 u drugoj finalnoj utakmici prvenstva Bosne i Hercegovine, te tako stigli nadomak osvajanja treće uzastopne titule prvaka BiH.

U jednom tvrdom poluvremenu, čvrstom, taktički jako dobrom, nije viđeno previš uzbuđenja, a gosti su na odmor otišli sa vodstvom od 2:1.

Drugo poluvrijeme bolje otvara MNK Brotnjo, međutim Stanislav Galić je zaključao mrežu svog gola, te je to omogućilo ofanzivcima da napune mrežu domaćih. Radmilović, dva puta Jelić i Lazarević su pogađali za ubjedljivu pobjedu Mostaraca.

Tako će Mostarci imati priliku da u trećoj utakmici, ovaj put u Mostaru, ostvare pobjedu i tako stignu do treće uzastopne titule prvaka Bosne i Hercegovine.

MNK BROTNJO – FC MOSTAR SG 1:6 (1:2)
Gradska dvorana u Čitluku
Gledalaca: 1500
Sudije: Farik Kečo i Jasenko Pljevljak (oba Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Kahvedžić 9, 0:2 De Souza 13, 1:2 Marković 20, 1:3 Radmilović 26, 1:4 Jelić 28, 1:5 Lazarević 33, 1:6 Jelić 36

MNK BROTNJO: Pehar, Bošnjak, Granić, Grgić, Pantić, Ivanković, Galić, Miličević, Odak, Ivanković, Marković, Dujmović, Ćavar

FC MOSTAR SG: Galić, Hrkać, Jelić, Kahvedžić, Radmilović, Memić, Macić, Pavlović, De Souza, Aladžić, Gosto, Lazarević