Futsaleri Salinesa priredili su iznenađenje na startu polufinalne serije play offa Premijer lige BiH u futsalu savladavši FC Mostar SG u Mostaru sa 3:2.

Salines je od početka utakmice preuzeo inicijativu i krenuo sa igračem više. Međutim, iz takve igre sa Darkom Milanovićem kao viškom u napadu nisu bili pretjerano opasni po gol Stanislava Galića, koji je i ono što je uspjelo da prođe do njega odbranio.

U 6. minutu domaći uspjevaju praktično iz prve opasnije akcije da postignu gol. Bilal Jelić i Dejan Pavlović su ”prodali” prekid Jarčevima i donijeli vodstvo FC Mostar SG pored, mora se reći, poprilično naivne odbrane gostiju.

Nakon tog gola, domaći su malo preuzeli inicijativu, te su odličnu šansu imali preko Anela Radmilovića, međutim, Darko Milanović je zakačio loptu taman toliko da ona ode u korner.

Finiš poluvremena pripada gostima. Prvo je Denis Isanović promašio odličnu šansu na asistenciju Imširovića, a onda je stiglo izjednačenje. Edin Muratović je pogodio za 1:1 u 15. minutu.

Odmah nakon primljenog gola domaći imaju sjajnu šansu za ponovno vodstvo, no Nermin Kahvedžić je loptu vanjskim dijelom patike poslao pored stative. Za taj promašaj uslijedila je kazna na drugoj strani kada je Imširović pronašao Buljubašića, a ovaj pogodio za 1:2, da bi u 18. minutu i Mirko Marinković pogodio za 1:3.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme domaći stižu do gola. Poslije izgubljene lopte na centru od strane gostiju, Dejan Pavlović asistira za Bilala Jelića koji lijepo pogađa za 2:3.

Poslije tog gola nekako je krenula jurnjava po terenu, bez nekih pretjerano strpljivih akcija. Domaći su bili konkretniji, promašili su sijaset prilika pred golom Jarčeva, koji su se sjajno branili na čelu sa golmanom Darkom Milanovićem. Najbolju šansu za poravnanje imao je Jovan Lazarević koji je izlomio Milanovića, ali kada je šutirao, sa gol linije je loptu izbacio Vladimir Džombić.

Ni do kraja utakmice Mostar SG iz nekoliko utakmica nije stići do pogotka. Uveli su i golmana-igrača, ali je Darko Milanović bio nesavladiv, pa Salines stiže do ogromne pobjede, i na domaćem terenu u Mejdanu imaće priliku da se bore za plasman u finale Premijer lige.

FC MOSTAR SG – FC SALINES 2:3 (1:3)
USRC Midhat Hujdur, Mostar
Gledalaca: 300
Sudije: Željko Dragojević (Banja Luka) i Jasenko Pljevljak (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Pavlović 6, 1:1 Muratović 15, 1:2 Buljubašić 16, 1:3 Marinković 18, 2:3 Jelić 21

Mostar SG: Galić, De Souza, Kahvedćić, Aladžić, Radmilović, Mušanović, Džemić, Macić, Pavlović, Hrkać, Jelić, Vesić, Gosto, Lazarević

Salines: Milanović, Muratović, Buljubašić, Isanović, Imširović, Hodžić, Selimović, Marinković, Džombić, Hasić, Idriz, Marković