CRNA GORA – ODLIČAN 5! Četa Sveta Ljesara ubedljivo savladala Mađarsku u Poreču!

Futsal reprezentacija Crne Gore pobedom je započela turnir u Poreču.

Četa Sveta Ljesara odigrala je sjajnu utakmicu protiv Mađarske i slavila je rezultatom 5:1. Povela je Crna Gora golom Bojana Bajovića iz slobodnog udarca u 13. minutu i uz minimalnu prednost je otišla na odmor. Na 1:1 izjednačio je Patrik Pal u drugom minutu nastavka, ali je Petar Perošević u 24. minutu vratio prednost Crnoj Gori. ‘Blickrigom’ tandema iz Brskova, Eldin Ćorović – Nikola Vidaković, u periodu između 33. i 34. minuta izabranici Sveta Ljesara stigli su do nedostižnih 1:4, da bi u 37. minutu igrač budvanskog Cezara Luka Vuletić svoj debitantski nastup za reprezentaciju krunisao golom. Narednu utakmicu Crna Gora će odigrati u nedelju 14. aprila od 18 časova, a protivnik će biti Tadžikistan.

Mađarska – Crna Gora 1:5 (0:1)

Strelci:

Bojan Bajović 13′, 1:1 – Patrik Pal 22′, 1:2 – Petar Perošević 24′, 1:3 – Eldin Ćorović 33′, 1:4 – Nikola Vidaković 35′, 1:5 – Luka Vuletić 37′

Mađarska: Balant Šašdi, Aron Virsanj, Ričard David, Ištvan Gal, Milan Hajmaši, Tamaš Mikloš, Patrik Pal, Zoltan Drot, Janoš Rabl, Jozef  Tataj, Adam Vaš, Kristof Saho, Gerog Šiša.
Selektor: Jozef Turzo.

Crna Gora: Milan Sekulić, Danilo Vučetić, Milovan Drašković, Aleksa Bečanović, Eldin Ćorović, Ivan Mugoša, Bojan Bajović, Nikola Vidaković, Saša Gojković, Marko Spasojević, Petar Perošević, Luka Vuletić, Jovica Gačević, Dejan Miličić.
Selektor: Sveto Ljesar.