U sredu 3. aprila odigrano je 16. kolo crnogorske futsal lige u kom su postignuti sledeći rezultati:

Ovu rundu takmičenja obeležio je trijumf Titograda u derbiju protiv Cezara, kanonada Beranaca protiv Gorštaka i prvi trijumf Mirabile mode. Takođe, Studenti su uspeli da odole Brskovu i odigraju nerešeno, dok su Vojnici razoružali Jedinstvo.

Da krenemo redom…

Studentski dom – Brskovo 4:4 (1:3)

Strelci: Vuk Ajković 17. , Ljubo Konatar 23. i 36. i Kevin Mrkulić 27. – Bojan Milačić 10. i 16. i Mileta Vučetić 15. i 35.

Dvorana: SKC Univerzitet Crne Gore, Podgorica

Sudije: Žarko Markuš i Radovan Bobičić

Studentski dom: Luka Boljević (golman, kapiten), Marko Koprivica, Igor Femić, Nemanja Konatar, Vuk Ajković, Ljubo Konatar, Kevin Mrkulić, Milan Gojačanin.

Brskovo: Danilo Vučetić (golman, kapiten), Bojan Minić, Nikola Minić, Milovan Ćorić, Nikola Vidaković, Bojan Milačić, Nikola Radulović, Svetozar Ćorić, Radovan Radonjić, Mileta Vučetić.

U neobičnom terminu za futsal, u sredu od 12 časova, Studentski dom i Brskovo odigrali su sjajan meč koji je na kraju završen bez pobednika. Prvi deo igre pripao je gostima, ali su se Studenti u nastavku probudili i stigli do izjednačenja. Mileta Vučetić je svojim drugim golom u 35. minutu doveo Brskovo u novo vođstvo, a sebe postavio na prvo mesto liste strelaca crnogorske futsal lige, ali je istom merom uzvratio Ljubo Konatar i minut kasnije postavio konačnih 4:4.

Mirabile moda – Bajo Pivljanin 5:4 (1:1)

Strelci: Igor Vučinić 19. , 21. i 32. , Boban Božović 29. i Radojica Ćipranić 32. – Mitar Kandić 13. , Kosta Vuković 28. i 34. i Milivoje Dondić 38.

Dvorana: SC Verde, Podgorica

Sudije: Želimir Anđelić i Dražen Vukčević

Mirabile moda: Dejan Sekulić (golman), Milan Savić (golman), Jovan Popović, Nebojša Mijović, Miloš Nikolić, Dragan Radulović, Radojica Ćipranić, Boban Božović, Dušan Vučković, Miloš Kostić, Igor Vučinić (kapiten), Ivan Nenezić.

Bajo Pivljanin: Saša Roćen (golman), Slaven Suknović, Milivoje Dondić (kapiten), Mihailo Ristić, Mitar Kandić, Miloš Maltez, Kosta Vuković, Darko Ćalasan.

Konačno – Mirabile moda! U 16. rundi crnogorske futsal lige Podgoričani su stigli do prvog trijumfa ove sezone! Blistao je kapiten Igor Vučinić, koji je sa tri gola bio najzaslužniji što su igrači Mirabile mode konačno upisali prvu ‘trojku’!

OFK Berane – Gorštak 9:1 (5:0)

Strelci: Lazar Ćulafić 4. , 15. i 34. , Milivoje Bulatović autogol 9. , Đuro Milanović 19. , Aleksandar Bojović 20. i 35. , Vojislav Bojović 25. i 40. – Milivoje Bulatović 31.

Dvorana: SC Berane, Berane

Sudije: Boban Živaljević i Dušan Jovićević

OFK Berane: Miloš Radunović (golman), Igor Asanović (golman, kapiten), Miljan Lutovac, Lazar Ćulafić, Darko Vučetić, Vaso Dubak, Đuro Milanović, Aleksandar Bojović, Vojislav Bojović, Rajko Dabetić, Nikola Ćojbašić.

Gorštak: Marko Kljajić (golman), Milan Krković, Radoslav Vukićević, Marko Drašković, Milivoje Bulatović, Nemanja Bulatović, Milisav Dukić.

Trener: Novak Čogurić

Kanonada Beranaca u meču protiv oslabljenog Gorštaka. Sa samo dve izmene stigli su gosti iz Kolašina u Berane, a najviše se osetio izostanak prvog golmana Luke Živkovića, pa je domaćin posle odlične igre do vrha napunio mrežu Kljajića. Ovom pobedom Beranci su nastavili da sanjaju o plasmanu u plej of.

Military futsal – Jedinstvo 6:2 (2:2)

Strelci: Nikola Radulović 1. i 38. , Milan Lakčević 15. i 29. , Saša Drobnjak 28. i Darko Nikolić 30. – Elvis Sijarić 18. i Fahrudin Ćorović 20.

Dvorana: Sportski centar Policijske akademije, Danilovgrad

Sudije: Saša Goranović i Vladimir Šaković

Military futsal: Velimir Zogović (golman), Darko Nikolić, Milko Pušonja, Milivoje Šćepanović, Srđan Gardašević, Danijel Zindović, Luka Marković, Dmitar Čabarkapa, Milan Lakčević, Saša Drobnjak, Ivan Mugoša, Nikola Radulović (kapiten).

Jedinstvo: Amar Kanalić (golman), Asad Hajdarpašić (golman), Danilo Palević, Janko Bulatović, Almedin Ćorović, Petar Gurešić, Irfan Ćorović (kapiten), Jovica Gačević, Šefket Ećo, Elvis Sijarić, Adnan Ljuca, Fahrudin Ćorović.

Vojnici su odličnom igrom u drugom poluvremenu slomili otpor Jedinstva i stigli do tri boda koja su im donela četvrto mesto na tabeli. Gosti iz Bijelog Polja nisu uspeli da ponove igru iz prošlog kola kada su savladali budvanski Cezar, a u trijumfu Military futsala posebno su se istakli dvostruki strelci Nikola Radulović i Milan Lakčević.

Cezar – Titograd 4:8 (0:2)

Strelci: Luka Vuletić 28. (penal), Božidar Janjušević 32. , Dragan Jakovljević 36. i Nikola Spalević 40. – Mirko Durutović 10. , Aleksandar Obradović 17. , Ilija Mugoša 21. i 32. , Marko Spasojević 24. , Milovan Drašković 36. i Bojan Bajović 37. i 39.

Dvorana: Mediteranski sportski centar, Budva

Sudije: Veljko Bošković i Branko Stanić

Cezar: Nemanja Koprivica (golman), Žarko Sokić (golman), Luka Vuletić, Dragan Jakovljević, Mihailo Damjanović, Semir Gurzaković, Nikola Spalević (kapiten), Vukoman Gagović, Božidar Janjušević, Saša Gojković.

Trener: Ljubo Dragišić

Titograd: Dragoljub Despotović (golman, kapiten), Milun Sekulić (golman), Aleksandar Obradović, Arijan Efović, Mirko Durutović, Bojan Bajović, Ranko Novović, Ilija Mugoša, Zoran Barović, Milovan Drašković, Borislav Adžić, Marko Spasojević, Dejan Miličić.

Trener: Zoran Milašević

Posle izjednačenih prvih deset minuta igre u kojoj su oba tima imala nekoliko zrelih prilika za gol, ali su golmani Sokić i Despotović reagovali na sjajan način, do pogotka stiže Titograd i to na prepoznatljiv način. Duplim pasom izbačena je kompletna odbrana Cezara, Spasojević i Durutović izašli su sami na golmana Sokića koji je odbranio šut Spasojevića, ali se lopta odbila do Mirka Durutovića, a ovom nije bilo teško da je ubaci u praznu mrežu. Uz dosta sreće Titograd je stigao do drugog gola. Uigrana akcija iz kornera odigrana je za Obradovića čiji udarac pogađa stativu, a zatim se lopta od leđa Sokića odbija u gol za 0:2. Imao je Cezar svoje šanse, ali je čuda na golu Podgoričana činio Dragoljub Despotović pa se na odmor otišlo uz prednost Titograda od 0:2. Deset sekundi igre u nastavku bilo je potrebno gostima da prevare uspavanu odbranu Cezara, Ilija Mugoša ostao je sam ispred gola i rutinski rešio situaciju 1 na 1. Na 0:4 povisio je Marko Spasojević koji je sam prešao čitavu odbranu, a zatim i golmana i pogodio nebranjenu mrežu. Usledila je rokada na golu domaćina, Sokića je zamenio Koprivica, a treba napomenuti da je Despotović svoje mesto još na poluvremenu ustupio Milunu Sekuliću. Probudio se tada Cezar, pa je preko Vuletića u 28. (iz penala sa 6 metara) i Janjuševića u 32. minutu stigao do 2:4, ali dve početničke i neverovatne greške kumovale su novim golovima Titograda, a strelci su bili Mugoša i Drašković. Mogla su oba tima do još nekog gola, Koprivica i Sekulić su u par navrata sjajno reagovali, ali je oko 100 gledalaca u Mediteranskom sportskom centru u Budvi videlo još 4 pogotka do kraja. Strelci su bili Jakovljević i Spalević sa jedne i Bojan Bajović dva puta sa druge strane. Na kraju, zasluženi trijumf Titograda kojim je ova ekipa učvrstila mesto na čelu crnogorske futsal lige i veliki problemi za Cezar posle drugog vezanog poraza.