CRNA GORA – BELGIJA 4:3

Strijelci: 1:0 – Ilija Mugoša 5′, 1:1 – Adnane 13′, 2:1 – Ilija Mugoša 22′, 3:1 – Vidaković 25′, 3:2 – Dilian 25′, 4:2 – Vidaković 33′, 4:3 – Gislandi 40′

Crna Gora: Dragoljub Despotović, Milovan Drašković, Eldin Ćorović, Ilija Mugoša, Marko Spasojević, Balša Đurković, Milun Sekulić, Luka Marković, Kosta Vuković, Ivan Mugoša, Nikola Vidaković, Luka Vuletić, Nermin Krumić, Dejan Miličić.  Belgija: Mustafa Idrisi, Omar Rahu, Mohamed Dabi Reda, Ibrahim Adnane, Leo. Igrali su još: Dris Vranken, Abdelakim Sababti, Steven Dilian, Diniz Pinjeiro, Marvin Gislandi, Sufian El Fakiri, Jasper Bujl, Joren Paulus.

Futsal reprezentacija Crne Gore savladala je Belgiju rezultatom 4:3 u trećem kolu grupe 7 kvalifikacija za UEFA EURO 2022. Ekipa selektora Ljesara upisala je prvi trijumf u grupi, ujedno se revanširala Belgiji, koja je prije nešto više od dva mjeseca na svom terenu slavila sa 6:2.

Već sam rekao da smo dosta radili na skautingu uoči ove utakmice. Dobro smo radili i uoči prethodnih duela sa Belgijom, ali tokom utakmica nijesmo prikazivali sve što znamo. Ovog puta jesmo, od prvog minuta smo pokazali veliku želju, upisali pobjedu i obradovali navijače. Okrećemo se meču sa Finskom, nadam se da će, prije svega, zdravstveni bilten biti dobar, jer i tamo želimo da ostvarimo dobar rezultat, kazao je selektor Ljesar.

Ušli su dobro u meč naši reprezentativci, od prvog minuta jako, borbeno, bez respekta prema protivniku, baš onako kako su i obećali. Brzo im se to i isplatilo, u 5. minutu Ilija Mugoša je lijepo riješio jednu kontru i doveo Crnu Goru u vođstvo. Taj gol dao je krila domaćinu, koji je u narednih nekoliko minuta imao veoma dobre šanse preko Dejana Miličića i Ivana Mugoše, zatim i Luke Vuletića i Nikole Vidakovića. Ipak, golman gostiju Mustafa Idrisi bio je odličan u tim situacijama. U periodu kada je Crna Gora igrala dobro, Belgija je došla do izjednačenja. Pobjegao je Ibrahim Adnane u 13. Minutu našoj odbrani po lijevoj strain i matirao Despotovića.

I drugi dio meča naši sjajno počinju. Opet Ilija Mugoša majstorski rješava situaciju 1 na 1 i lobuje golmana Belgije za novu prednost. Samo tri minuta kasnije Nikola Vidaković uvećava prednost Crne Gore. Sjajno je Vuletić šutirao, golman kratko odbio loptu a Nikola na pravom mjestu za 3:1.  Belgija je ostala u igri golom Stevena Diliana u istom minutu i gol minusa održavala je do 33. minuta. Tada je Vidaković povukao kontru, šutirao lijevom u bliži ugao, golman odbranio,ali drugi pokušaj je završio u dalji ugao Belgijskog gola. Belgijanci su nakon toga igrali bez golmana, sa igračem više u polju i u toj situaciji naša ekipa je iz jake defanzive nekoliko puta ugrozila gol protivnika udarcima iz velike daljine. U poslednjim sekundama meča, kao da su naši rano počeli da slave. Prvo jednu izglednu situaciju nije riješio golom Vuletić, dok je iz kontre na drugoj strain evro gol postigao Marvin Gislandi. Ipak, za nešto više nije bilo vremena.

Iako je malo vremena do narednog meča u Finskoj koji se igra 8.marta naši su umjeli itekako da proslave ovaj trijumf.

Zaključio bih rečenicom istaknutog futsal radnika sa ovih prostora “Nadam se da će od sada neko prepoznati futsal kao ozbiljnu sportsku šansu Crne Gore, da će i liga dobiti na značaju dok ovi momci posle posle, iz treće smjene dobijaju Belgiju”