Startovala je 1.Futsal Liga Crne Gore. Odigrane su 4 utakmice 1. kola dok će se poslednja između kmf Ulcinja i kmf Gorštaka odigrati u srijedu 16.09.2020.godineod 18.00h.

Imali smo priliku da vidimo snagu šampiona, prvjenac novajlije iz Nikšića, neočekivano laku pobjedu Baja Pivljanina, kao i pravi derbi u Podgorici.

-KMF “Titograd” – KMF “Mirabile Moda” 11-0:
Kmf Titograd: Despotović, Sekulić, Pejović, Efović, Adžić, Obradović, Miličić, Mugoša, Drašković, Spasojević, Barović, Perošević, Vidaković, Nikolić. Kmf Mirabile moda: Savić, Ćipranić, Mijović, Perović, Milić, Čelebić, Vučinić, Đurković, Drašković, Ćosović, Damjanović. Strijelci: Spasojević 8,15, Barović 9,16, Miličić 9,22, Vidaković 14,30, Drašković 17, Perošević 28 i Nikolić 40.
Sve što su gosti uspjeli je da u prvih 7-8 minuta budu ravnopravan protivnik šampionu Crne Gore. Spasojević je u 8 minutu načeo mrežu Savića, posle čega su se golovi ređali kao na traci. Pokazali su domaći da će i ove godine biti glavni favoriti za titulu.
-KMF “Pruška” – FC “Onogošt” 0-3;
Kmf Pruška: Stefanović, Alić E., Drndar, Ćorović, Alić K., Krgović, Gurešić, Suljević, Raičević. Fc Onogošt: Čirković, Koprivica, Krunić, Kosović, Perović, Bečanović, Lončar, Durutović. Strijelci: Bečanović 14, Kosović 16, Alić E.ag 39.
Prvjenac Nikšićana na prvoligaškoj sceni. Ekipa trenera Tadića je odigrala jednu zrelu utakmicu i na kraju ubjedljivo trijumfovala. Imali su i domaćini svoje šanse koje nisu iskoristili što im se kao bumerang vratilo. Ipak ko je gledao utakmicu može da zaključi da su ekipa koja će sigurno igrati važnu ulogu.

-KMF “Studentski dom” – KMF “Cataro2019”: 4-2
Kmf Studentski dom: Boljević, Mihaljević, Femić, Čolović, Alavać, Popović, Konatar, Klikovac, Gojačanin. Kmf Cataro2019: Husar, Spalević, Pavićević, Bjelanović, Jakovljević, Đapić. Strijelci: Čolović 9, Gojačanin 14,25, Pavićević ag 18 za Studentski dom, a Jakovljević 6 i 34 za Cataro2019. Žuti karton: Klikovac, Femić, Đapić.
Pravi prvoligaški derbi sa mnogo ritma, dosta šansi na obadvije strane. Možemo konstatovati da je srećnija ekipa izašla kao pobjednik iz ovoga meča. Prvi su poveli gosti nakon sjajne kontre i rutinske realizacije Jakovljavića. Nije se dugo čekalo na poravnanje, korner, uigrana akcija i 1-1, da bi nedugo zatim kiks golmana Husara iskoristio Gojačanin. Konačnih 3-1 u prvom poluvremenu postavio je Pavićević autogolom. Bolji start drugog dijela meča domaći su krunisali drugim pogotkom Milana Gojačanina. Neizvjesniju završnicu donio je Jakovljević pogotkom posle sjajnog solo prodora. Ipak na kraju je ostalo 4-2. Nepoznanica je zašto su Kotorani igrali sa samo 6 igrača, što im se na kraju i obilo o glavu. Svoj komentar meča dao nam je trener ekipe Studentski dom Milun Marković: „Dobro je sto smo počeli sezunu pobjedom. Imali smo dosta sreće u večerašnjem duelu. Protivnik je dao dva auto gola,a nije iskoristio svoje šanse. Osjeća se nedostatak Vuletića. Dolaskom Dragana Jakovljevića dosta su dobili u napadu. U mečevim kada budu kompletni biće izuzetno težak protivnik svima. Mi još uvjek nismo na prošlogodišnjem nivou, ali vrijedno treniramo i nadamo se brzom ulasku u staru formu. Čestitam svima na fer korektnoj utakmici.
-KMF “Bajo Pivljanin” – KMF “Brskovo” 6-2:
Kmf Bajo Pivljanin: Đurković, Ćalasan De., Šušić, Vuković K. Durutović N., Radonjić, Ristić, Vuković M., Osmajić, Maltez, Suknović, Delić, Ćalasan Da., Durutović M. Kmf Brskovo: Vučetić D., Vućetić M., Minić, Bulatović, Ćorović, Radulović, Zejak. Strijelci: Ristić 9, Vuković K. 13, 15, Osmajić 20, Ćalasan Da. 23,37. za Bajo Pivljanin, a Ćorović u 10 i Bulatović u 34 za Brskovo. Zuti karton Radulović.
Mnogo više se očekivalo od vicešampiona ekipe Brskova u ovom meču. Da će se domaćini više pitati vidjelo se od samog starta. Igrali su Pivljani jaku odbranu i bez komlikovanja u napadu. To im se isplatilo u 9. minutu kada je Ristić sjajnom realizacijom kontra napada svoj tim doveo u vođstvo. Ipak odgovorili su Mojkovčani preko Ćorovića koji je pogodio sa distance za 1-1. Stvari u svoje ruke preuzima mladi Kosta Vuković i sa 2 pogotka svoj tim vodi ka cilju. Konačnih 4-1 za prvo poluvrijeme postvavio je Osmajć posle lijepog prodora. Drugo poluvrijeme ista priča. Vidno umorni gosti nisu imali rješenja za kontre domaćina. Ćalasan je povećao na 5-1 i tada je čini se sve bilo riješeno. Pokušalo je Brskovo sa 5 igrača u polju da nešto više uradi ali se u tom periodu istakao golman domaćih. Na kraju pogotci Bulatovića i Ćalasana za konačnih 6-2.

Impesije nakon meča iznio nam je kapiten ekipe Baja Pivljanina Balša Đurković: „ Čestitao bih svojoj ekipi na pobjedi i dobro odigranom meču, a protivnicima na fer i sportskom ponašanju. Od starta smo bolje usli u utakmici i vidjelo se da smo dosta fizički spremniji. Stvorili smo veliki broj šansi koje nismo realizovali na čemu moramo porditi. Najbitnije da smo odnijeli bodove iz ove veoma teške utakmice. Okrećemo se sledećoj utakmici sa željom da nastavimo sa pobjedama. Ekipi Brskova želim puno sreće u nastavku šampionata.