Odličnu jesensku polusez

onu pokvario je Napoli hrvatskog reprezentativca Franca Jelovčića sinoćnjim porazom na domaćem terenu teško stradavši od gostujućeg Came Dossona 2:6.
Ovim porazom „Azzurri“ su tako ostali na 21 bod nakon odigranih 11 kola i uoči nastavka sezone drže odlično treće mjesto s 3 boda zaostatka za Pesarom te 7 za vodećim Acqua Saponeom
U utamici u koju je Jelovčićeva momčad ušla znatno oslabljena, bez dva vrlo bitna igrača, (Salas i Wilhelm) te još uvijek neregistriranog pojačanja iz Brazila Dimasa, dok su motivirani gosti po prvi puta nastupili pojačani novopridošlim Bertonijem (ex. AcquaSapone), na kraju su zahvaljujući furioznom drugom poluvremenu slavili gosti iskoristivši slabosti skraćene rotacije domaće momčadi kao i veliku nervozu domaćih igrača uslijed brojnih dvojbenih sudačkih odluka.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćoj momčadi koju u vodstvo dovodi upravo Jelovčić a koji odmah potom propušta prigodu odvesti svoju momčad i na dva gola razlike. Posljednje dvije minute prvog poluvremena dale su nagovijestiti što nas čeka u drugom – dominacija igrača gostujuće ekipe i veliko iskušenje za Jelovčića i suigrače.

Na kraju visok, neugodan poraz za Napoli u čijim se redovima ponovno posebno isticao hrvatski reprezentativac koji je potvrdio odličnu ovosezonsku formu i opravdao veliko povjerenje koje uživa od strane španjolskog stručnjaka Davida Marina. Postignut pogodak, još nekoliko odlično izborenih prilika, mnoštvo dobrih asistencija za suigrače te velika požrtvovnost u obrani uz mnoštvo presječenih lopti i dobivenih duela s igračima Came Dossona ukratko ocrtavaju novi odličan nastup hrvatskog reprezentativca na privremenom radu podno Vezuva te daju nagovijestiti da nas na proljeće čekaju nove velike utakmice i još odličnih izdanja u režiji Franca i suigrača, koji će kada im se priključe odsutni Salas i Wilhelm te nova pojačanja iz Brazila (uz Dimasa uz Napoli se vežu još i legendarni Adriano Foglia te još jedan igrač iz LNF-a) zasigurno, uz aktualnog prvaka Acqua Sapone i Collinijev stroj iz Pesara igrati glavnu ulogu u raspodjeli trofeja na Apeninima ovog proljeća.