U meču 12. kola 1.HMNL Vrgorac je pobedio Novo Vrijeme Apfel.

Vrgorac : Novo Vrijeme

4 : 0 (2: 0)

Strelci: 1:0 Roskam (17′), 2:0 Martinac (20′), 3:0 Roskam (29′), 4:0 Martinac (30′)

Nakon nekoliko promašenih golova u prvom poluvremenu, u 17. minuti Roskam u borbi sa Baškovićem doveo svoj klub u vodstvo sa 1: 0.

Tri minute kasnije, Bašković je isključen, u istom trenutku je iz kaznenog udarca rezultirao sjajan udarac kada je postignut još jedan gol. Veštinu je pokazao Martinac i savladao Hercega za 2: 0.

Nakon prvih 20 minuta vodstva HMNK Vrgorac, u sredini utakmice pobeda je postala izvesna.

Ponovo je Roskam dodao gol za 3: 0, kada su gosti preuzeli napade. Prvim udarcem Osredkar je izgubio loptu, a Martinac prizemnim udarcem potvrđuje pobedu sa 4: 0.

U ostatak drugog poluvremena gosti su napadali, ali se Vrgorac dobro branio.

MNK Novo Vrijeme je bio dominantan u krajnje 5 minuta, ali Vrgorac je slavio pobedu I  osvojio 3 boda u borbu za opstanak.