Remi rezultat u meču Makedonije sa Rumunijom.

Makedonija – Rumunija
2: 2

Makedonska futsal reprezentacija kod kuće je pokazala ozbiljnu igru protiv favorita Rumunije u utakmicu drugog kola u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2022 godine.

Sjajan meč u kojem se prvi gol iz kornera dogodio u 12. minuti za makedonsku reprezentaciju, sa strane Dandana.

Makedonci su poveli sa 1: 0, ali ne zadugo kada je u 13. minuti brazilac Oliveira postigao prvi pogodak za Rumuniju. Tako se prvo poluvreme završava sa 1: 1.

U drugom poluvremenu, brazilac Ribeiro je u 32. minuti doveo rumunske reprezentaciju u vodstvo sa  2: 1.

Konačnih 2: 2 postavio je Rangotov u 38. minuti golom za Makedoniju.

Makedonija je osvojila jedan bod sa dva odigrana kola u grupi 4, nakon što je u prvom kolu izgubila od Bosne i Hercegovine.

Ovaj bod doneo je kapiten Darko Rangotov za kojeg ovaj meč je bio stoti koji odigra u dresu sa državnim grbom u S. C. “Jane Sandanski” – Skoplje.