Futsal reprezentacija Slovenije je poražena u gostima…

U svojoj trećoj utakmici kvalifikacija za UEFA Futsal Prvenstvo Evrope u Holandiji 2022.godine, futsal reprezentacija Slovenije doživela je poraz od Španije u gostima. I pored vođstva od 0:1 fantastičnim evrogolom Čujeca u 9.minutu i odlične igre tokom cele utakmice, futsaleri Slovenije nisu uspeli da savladaju favorizovani ekipu Španije. Španci su uspeli da izjednače golom Pereza u 19.minutu za 1:1 na poluvremenu. U 32.minutu Raul Kampos je povisio na 2:1, da bi posle igre sa pet igrača u polju i par izglednih šansi, reprezentativci Slovenije primili pogodak u 40.minutu,strelac je ponovo bio Raul Kampos za konačnih 3:1 za Španiju. Ekipe su nastupale u sledećim sastavima:

Španija:

Trener Canillas Alavés,

12 Fabio (GK), 2 Cecilio Morales                 7 González Pérez, 13 Adri, 14 Raúl Campos strelac dva pogotka u 32′, 40′, 1 Oliver Solano (GK), 3 José Ruiz, 4 Esteban Cejudo, 5 Pérez strelac u 8′, 6 Eric, 8 Borja, 9 Bebe, 10 Rafa Usín, 11 Mellado.

Slovenija:

Trener Horvat,
1 Bratič (GK), 5 Čujec pogodak u 9′,          7 Osredkar, 10 Fetić, 14 Fideršek, 12 Lovrenčič (GK), 2 Gajser, 3 Tušar, 4 Koren, 6 Totošković, 8 Hozjan, 9 Bukovec, 11 Duščak, 13 Čeh.