Srbija je pobjedila Makedoniju u kvalifikacijama za Evropsko Prvenstvo 2022. godine.

Makedonija – Srbija

1: 6

Strelci: Ismaili (9. 15 ‘) 1:0, Pršić (9.31’) 1:1, Petrović (12.34 ‘) 1:2 Petrov 14.10’) 1:3, Lazarević (15.01 ‘) 1:4, Tomić (29.31’) 1:5, Rakić (35,24 ‘) 1:6.

Utakmica u Skoplju, u sportskom centru “Boris Trajkovski” bila je slična kao pre pet dana u Vranju sa tim što je u prvom meču Makedonija imala veliku sreću. Ovoga puta bile su manje šanse za golove sa strane Makedonije, dok Srbija pokazala svoju motivaciju.

U 9. minuti Makedonija je postigla prvi pogodak  Ismailija, a u istom minutu Srbija iz penala je zabila gol.

Uz nekoliko udaraca Micevskog u prvom poluvremenu nedostajalo je strategije u napadama Makedonije, gde dominirala Srbija.

Pobjedom u 4. kola, Srbija povećava šanse za učešće na Evropskom prvenstvu 2022. u Holandiji.