Ekipa KMF “FON” i u drugoj utakmici…

Predstavnik Srbije na turniru Preliminary Round UEFA Futsal Lige Šampiona, ekipa KMF “FON” savladao je tim iz Gruzije, MFC CIU i tako ostao na korak do plasmana u naredni krug elitnog futsal takmičenja. Poslednju utakmicu u Podgorici FON igra protiv domaćina KMF Titograd koji je savladao večeras ekipu Blue Magic Futsal iz Dablina rezultatom 3:0. Tvrdu i uigranu ekipu iz Gruzije, igrači iz Beograda, pokušavali su da načnu celo prvo poluvreme, ali izuzetno disciplinovani Gruzijci nisu dozvoljavali Beograđanima da otvore meč. FON je napadao, Gruzijci sigurnom i tačnom igrom se držali celo prvo poluvreme. Uprkos brojnim šutevima ka golu Jinčaradzea, mreža je mirovala do poluvremena. Dugo očekivani pogodak za FON, došao je od osobe koja možda i najviše živi za ovu ekipu i ima najveću želju za uspehom i svim ovim što se dešava odličnoj ekipi FON-a. Strelac za vođstvo od 1:0 u 23.minutu je bio kapiten Stanković, koji se našao na pravom mestu posle Pešićevog udarca iz prekida i sproveo loptu u mrežu. Otvorili su se igrači MFC CIU pokušavajući da izjednače, ali vrhunski sastav FON-a nije dozvoljavao iznenađenje već su nastavili sa atacima na gol protivnika. Ukupno 33 šuta ka golu na celom meču naspram 18 protivnika, govori dovoljno. U 35.minutu, posle prvog blokiranog šuta Slobodana Bobe Rajčevića, drugi je posle 30-tak sekundi ušao u mrežu nemoćnog Jinčaradzea. Do 38.minuta i pogotka Denisa Ramića za konačnih 3:0, gosti su imali samo jedan neuspeli šut. Do kraja utakmice, još jedna šansa za Bobu Rajčevića i dve prilike za Gruzijce ali rezultat je ostao nepromenjen. “MFC” CIU – KMF”FON” 0:3 (0:0). Ostala je još prepreka za ekipu KMF “FON” da ostvari veliki uspeh i plasira se u Main Round UEFA Futsal Lige Šampiona sezona 2021/2022. Da podsetimo da u dalje takmičenje idu pobednici grupa i najbolja drugoplasirana ekipa. Sledi dan pauze utakmica za prolaz sa KMF “Titograd” igra se 24.08.2021.godine