Ekipa KMF FON Beograd je završila kao…

Ekipa KMF “FON” je pobedom nad domaćom ekipom KMF “Titograd” od 1:3 (0:3) zauzela prvu poziciju u grupi “E” na turniru Preliminary Round UEFA Futsal Lige Šampiona u Podgorici konačnim skorom od tri pobede iz toliko mečeva!

Već na samom početku, nokaut za domaće. Nakon višestrukih odbrana Sekulića u prvom minutu, usledio je na početku trećeg minuta projektil Denisa Ramića posle auta i povratka lopte u noge, Ramić je bukvalno rasparao mrežu ovoga puta nemoćnog Sekulića koji je zasigurno obeležio svojim odbranama ovaj turnir. Borbeni igrači domaćih, stihijski su pokušavali doći do izjednačenja, međutim izvrsnom postavkom trenera Alilovića, nisu uspevali da učine ništa. Kvalitet i kvantitet fizički dominantne ekipe iz Beograda dolazi do izražaja u jedanaestom i trinaestom minutu kada najpre neugodni Lazar Milosavljević, posle odbrane Sekulića nakon šuta Stankovića postiže pogodak a zatim i pogotkom po protivnika nedodirljivog Radovanovića za 0:3. Igrali su do kraja poluvremena izuzetno borbeno i agresivno, srcem na terenu igrači Titograda, ali pravim izmenama i menjanjem igre, gosti nisu dozvolili domaćima da dođu do pogotka. Već posle jednog minuta tračak nade za domaće posle šuta Obradovića nakon odbitka i promene pravca lopte od Pavlovića Josimoviću nije ostalo ništa sem da pogledom isprati loptu. Dobili su krila domaći ali ujedno i dali šansu gostima da uzvrate, međutim više puta se ponovo istakao golman Sekulić sa par bravuroznih intervencija. Pokušavali su ovo veče, izuzetno borbeni domaći igrači da stignu makar do izjednačenja koje bi im dalo nadu da kao najbolja druga ekipa prođu u Main Round, pa su posle tajmauta, šest minuta pre kraja meča, krenuli sa golmanom igračem u polju, ali se to svelo na bezuspešne šuteve i loše reakcije igrača FON-a obzirom da je mreža bila prazna. Sve u svemu, kvalitet je došao do izražaja u odnosu na izgaranje, borbenost i želju domaćih, koji su sa 6 bodova izgubili šansu za prolaz. Na kraju 1:3 za FON, prolaz među 32 najbolje ekipe u Evropi, čestitke pobedniku ali i domaćoj ekipi na svemu prikazanom.