U kazahstanskoj Almaty Areni završen je F4 turnir Lige šampiona.

Finalni dan počeo je španskim derbijem za bronzanu medalju, a Barselona je posle preokreta slavila protiv Inter Movistara rezultatom 3:1. Poveli su Madriđani golom Marlona u 7. minutu, ali su Ferao na isteku devetog i Adolfo u 12. minutu doneli preokret Kataloncima, da bi Eskverdinja pet minuta pre kraja postavio konačnih 3:1. Igrač utakmice bio je golman Barselone Didak Plana.

Meč za trofej doneo je puno uzbuđenja, atomski futsal, a posle tri finala (dva uzastopna), Sporting je konačno uspeo da se popne na krov Evrope! Prvo poluvreme obeležili su golmani Igita i Guita, pa se na odmor i pored brojnih šansi otišlo bez golova. Kavinato je u 22. minutu uspeo da savlada Igitu, a kada je bomba Aleksa Merlima pet minuta kasnije završila u mreži Kazahstanaca bilo je jasno da su Portugalci blizu titule. Uspeo je Daglas u 38. minutu da smanji na 2:1, nekoliko neverovatnih prilika imao je Kairat, ali je Guita branio nemoguće i svom timu doneo naslov šampiona Evrope! Bila je ovo prva titula u istoriji lisabonskog velikana i ‘večiti finalista’ je konačno ‘razbio maler’ i stigao do pehara.

28-04-2019 13:30
28-04-2019 16:00