U Almaty Areni u Kazahstanu odigrani su polufinalni mečevi UEFA Lige šampiona.

Prvi duel doneo je stare rivale koji su se sastajali u finalima 2017. i 2018. godine, Sporting i Inter Movistar. Madriđani su bili favoriti i u ovoj utakmici, ali je ‘večiti finalista’ odigrao sjajan meč i plasirao se u treće uzastopno finale. Prvo poluvreme završeno je 1:1 a strelci su bili Deo za Portugalce, a Umberto za Špance. U nastavku dosta bolja igra lisabonskog Sportinga, a ključni detalj dogodio se u 28. minutu kada je Elisandro nesportskim potezom zaradio isključenje pri rezultatu 2:1 za Sporting. Branili su se Rikardinjo i ekipa dobro sa igračem manje, ali je Dieginjo (koji je pogodio za 2:1) uz dosta sreće i posle dva odbitka postigao gol za 3:1 13 sekundi pre isteka kazne. Do kraja susreta Dieginjo je kompletirao het trik, a strelac za Sporting bio je i Kardinal, dok su za Inter pogađali Bebe i Gadeia.

Drugi meč odigrali su domaćin Kairat i prvi favorit turnira Barselona i Kazahstanci su na krilima sjajnih navijača stigli do plasmana u veliko finale. Posle 0:0 u prvom poluvremenu, u drugom je viđena goleada, a konačan rezultat bio je 5:2. Strelci za domaćina bili su Tajebi u 22. , Tajnan u 28. , Lenon u 38. i Gomes i Junior u 40. minutu, dok su za Barsu golove postigli Lozano u 39. i Dijego u 40. minutu. I na ovoj utakmici viđen je crveni karton, a zaradio ga je Hoselito u 37. minutu. Barselona je bila značajno oslabljena jer u timu zbog suspenzije nije bilo Feraa.

Utakmica za treće mesto odigraće se u nedelju 28. aprila od 13:30, dok će finale biti na programu istog dana od 16 časova. Mečeve će prenositi Arena Sport televizija (za treće mesto Arena Sport 5, finale Arena Sport 1), a Futsal Balkan će pokušati da obezbedi prenos za sve one koji nisu u mogućnosti da prate putem kablovske televizije.

Fotografije preuzete sa Instagram profila UEFAfutsal.