U trećoj odlučujućoj utakmici grupne faze…

Futsal reprezentacije Srbije savladala je u trećem kolu grupnr faze takmičenja na Futsal World Cup u Litvaniji, selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 7:0 (4:0). Od samog početka utakmice, videla se želja za trijumfom nad selekcijama SAD, koja generalno gledano i pored eventualne pobede nije imala velike šanse za plasman u osminu finala zbog loše gol razlike koja je prouzrokovana visokim porazom od selekcije Argentine. Srbija je krenula žestoko, bez obzira na to što su Ameri dobro namučili Iran i bez trunke respekta napali ekipu koju sa klupe predvodi Novosađanin Dule Jakica.

Ređale su se šanse, uporni da dođu do pobede i željene gol razlike, najviše zahvaljujući golmanu SAD-a, mreža je mirovala sve do 7.minuta kada je Stefan Rakić načeo borbene Amerikance. Minut kasnije, Dragan Gale Tomić postiže pogodak za 2:0. Tomić u 16.minutu postiže svoj drugi pogodak na meču, da bi se za 4:0 i rezultat za odlazak na odmor, napokon pogotkom potrudio možda i najbolji akter Strahinja Petrov. Već tada se znalo posle današnjih rezultata i poraza Japana od Paragvaja, da rezultat preko 4 gola razlike vodi na Portugal u osmini finala. Bez obzira na kalkulacije, Srbija nastavlja da drži igru u svojim nogama i golom prvencem Lazara Milosavljevića već počinje da vadi kartu za susret sa Portugalom u nokaut fazi. Za čekiranje karte do kraja susreta su se pobrinuli Jovan Lazarevic i Marko Radovanović koji je tokom celog meča, vodio uspešno bitku na mestu pivota sa igračima Amerike. Ne treba zaboraviti da su puleni selektora Jakice u par navrata ozbiljno zapretili našem timu, međutim uz nedostatak sreće i odličnih odbrana Aksentijevića nisu postigli počasni pogodak. Takođe treba istaći i kapitena ekipe SAD-a, golmana Diego Morettia, koji je bio i pored sedam primljenih golova, ponajbolji igrač SAD-a.

Izjave posle meča ptotiv SAD-a

Meč osmine finala protiv selekcije Portugala igra se 24.09.2021.godine sa početkom od 19:00 časova a u tim se vraćaju Miloš Stojković i Mladen Kocić posle odslužene suspenzije, dok se očekuje i oporavak kapitena Marka Pršića i Denisa Ramića.