Futsal reprezentacija Moldavije savladala je u posljednjem kolu kvalifikacija za EP za igrače do 19 godina u Mostaru selekciju Srbije.

Iako je Srbija u ovaj duel ušla kao favorit, to na papiru nisu pokazali, te je na kraju završeno pobjedom Moldavaca 6:4.

Srbija je odmah na startu utakmice povela sa 2:0 i djelovalo je da će stići do sigurne pobjede, međutim stvari su se jako brzo promijenile. Cojocaru i Petrachi do 14. minute izjednačuju na 2:2 i stvari su se vratile na početak.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Coval autogolom donosi novo vodstvo Srbiji, ali Moldavija ponovo uspjeva da se vrati golom Antona, da bi potom Cojocaru drugim golom donio potpuni preokret Moldavcima.

Ipak, Srbija se u 35. minutu uspjela vratiti i preko Uroševića stići do 4:4, ali je Moldavija u 39. minutu golom Crasnova stigla do velike pobjede koju je hattrickom potvrdio Cojocaru u 40. minutu.

Večeras od 20.00 BiH igra protiv Portugala, a samo je pobjeda vodi na Evropsko prvenstvo.

Moldavija – Srbija 6:4 (2:2)

Strelci: Cojocaru 11. , 31. i 40. , Petrachi 14. , Anton 28. i Crasnov 39. – Marinković 4. , Valiulov 7. autogol, Coval 21. autogol i Urošević 35.

Moldavija: Coval – Crasnov, Anton, Gurjui (kapiten), Cojocaru.

Klupa: Sainsus, Negroiu, Leon, Valiulov, Spînu, Petrachi.

Selektor: Vladimir Vusatii

Srbija: Milanović (kapiten) – Marinković, Urošević, Rosić, Arđeljan.

Klupa: Koljajić, Milivojević, Radak, Petrović, Milašinović, Urošević, Stojanović.

Selektor: Vladimir Jovanović

Snimak meča iz Mostara možete pogledati na početku teksta.