Odigrane su utakmice…

Ženska futsal reprezentacija Srbije nije uspela u pohodu ka Main Round kvalifikacija za “UEFA Women Futsal Cup” koji će se održati u martu 2023.godine.

Izabranice selektora Vladimira Prše Jovanovića, nisu uspele da u odlučujućem meču savladaju selekciju Holandije ili odigraju nerešeno, pošto bi zbog bolje gol razlike bile u prednosti i kao prve iz grupe “A ” se plasirale u Main Round kvalifikacija. Nije pomogla ni raspoložena Mara Vuković koja je dva puta pogodila mrežu “gostiju”. Posle ranog vođstva i golova u 7. i 10.minutu Holanđanki za 2:0 u 17.minutu Vukovićeva je iskoristila nesmotrenost odbrane Holanđanki i rutinski savladala golmana za nadu u povratak u meč. Međutim iako su pokazale izuzetnu borbenost i želju za uspehom, Srpkinje olako primaju golove u 25. i 26.minutu i stižu na tri gola zaostatka. Opet Mara Vuković vraća devojke u igru u 33.minutu. Dva gola razlike, velika želja, ali izgleda da ovo kao da nije bilo veče devojaka iz Srbije tako da je Holandija u 39.minutu postigla svoj peti pogodak za konačnih 5:2 (2:1) i plasman u Main Round u grupu grupu 2 koju će činiti Ukrajina (domaćini), Poljska iHrvatska.

U drugom meču danas, selekcija Severne Irske je pobedila Letoniju sa 4:1 u susretu bez rezultatskog značaja.