Ženska futsal reprezentacija Srbije, nije uspela da…

U kvalifikacijama za UEFA Futsal Prvenstvo Evrope za žene, u grupi A, selekcija Srbije nije uspela da iskoristi meč loptu i savlada reprezentaciju Slovačke.

Izabrabranice selektora Majesa i pored ponovo izuzetno raspoložene Kneževićeve koja je ovoga puta bila dvostruki strelac na utakmici, uz mnogobrojna šuteve na gol Červikove, nisu iskoristili šansu da pred meč u subotu protiv domaćina Litvanije odlučuju same o svojoj sudbini na ovom kvalifikacionom turniru Preliminary Round. Glavni krivac za to je bila neverovatna Červikova, koja je branila već viđene lopte u svojoj mreži. Naravno da po nepisanom pravilu, za neiskorišćene šanse stigne kazna, tako da su devojke iz Slovačke iskoristile svoje prilike i slavile sa 3:2 (2:2). U dva navrata selekcija Srbije je vodila, međutim Slovakinje su stizale vođstvo i na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom. Na početku 27.minuta, dvostruki strelac sa Slovačku, Tučijakova je, zapečatila sudbinu reprezentacije Srbije, koja do kraja susreta nije uspela da postigne pogodak makar za remi i bod u ovom meču.

U grupi A u kojoj se nalaze, da podsetimo selekcije Slovačke, Srbije, Severna Irske i domaćina Litvanije, Severna Irska je sa 1:0  savladala Litvaniju za prvu pobedu u futsalu na zvaničnim takmičarskim mečevima, tako da je Slovačka posle pobede nad Srbijom, tri boda ispred Srbije i Severne Irske pred subotnje odlučujuće mečeve. Slovačka će proći dalje i sa bodom protiv Severne Irske, koja će pokušati da pobedom dođe do cilja, uz uslov da Srbija ne savlada narednog protivnika, selekciju Litvanije. Dakle, šanse za dalji plasman i dalje postoje uz pobedu nad Litvanijom a sve oči će biti uprte i na drugi meč između Severne Irske I Slovačke.

Group A

Selekcija Odigrane Pobede Nerešene Izgubljene Dati golovi Primljeni golovi Gol razlika Bodovi