Izabranice Dejan Majesa uspešno su startovalo… U prvoj utakmici Preliminarne Runde kvalifikacija za UEFA Futsal Prvenstvo Evrope za žene koje na programu u mesecu Martu 2022.godine, izabranice selektora Dejana Majesa i pored umora od dugog puta i malo vremena za odmor, savladale su ekipu Severne Irske rezultatom 4:1.

Tokom cele utakmice, možda deluje subjektino, na parketu je postojao samo jedan tim. Sve što su u ovom meču futsalerke Severne Irske uradile je bio pogodak iz slobodnog udarca za vođstvo od 0:1. Ređale su se šanse devojaka iz Srbije, međutim kapiten ekipe Severne Irske, je branila kapitenski i kao da je zacarala svoju mrežu. Branila je i nemoguće uz da dodamo i penal Vukovićeve u 17.minutu. “Visio” je pogodak u vazduhu do kraja puvremena ali je rezultat ostao nepromenjen 0:1. Kada već igračice iz Srbije to nisu uspele stalnim napadima i šutevima, za izjednačenje se pobrinula autogolom Brown u 24.minutu. Otvorile su se tada Irkinje pokušavajući da nešto promene, i tada svoju šansu koristi debitantkinja Milana Knežević, koja je na pravi način ulepšala svoj 22.rođendan u 28.minutu. Nažalost do kraja nije postigla još pogodaka ali je tokom celog poluvremena predstavljala opasnost po mrežu Irkinja. Bila je pokretač mnogih akcija i bez ikakvog straha kao debitant upućivala šuteve ka golu protivnika. Za 3:1 pobrinula se Marija Vuković. Ni tada se futsalerke Srbije nisu zaustavljale i na samom kraju utakmice, autogolom Mearns postavile konačni rezultat od 4:1 za uspešan start i uvertiru pred utakmicu protiv ekipe Slovačke.