U 13. kolo Prve futsal lige Makedonije, pobedio je KMF Proekt u derbiju sa KMF Železarec.

KMF Proekt – KMF Železarec

3: 2 (2: 1)

Sudije: Petre Novachev i Bobi Velichkovski iz Velesa

Strelci za Proekt: Rangotov, Andov i Krstevski.

Dinamična i neizvjesna utakmica, dva motivirana protivnika koji su dali sve od sebe.
Gosti iz Skoplja, neopterećeni rezultatskim imperativom, igrali su slobodno bez pritiska i jako mučili lidera tabele. Igrali su čvrsto i vrlo pažljivo, a svaki od rivala implementirao je svoje prepoznatljive taktičke elemente. Izgledalo je kao da golmani Petrovski i Cvetkovski,  su bili centralne figure dvoboja.
Domaćini su krenuli drugom rotacijom igrača i na početku je Železarec vršio pritisak, ali nije bilo gola. Igrala se šesta minuta kada je nakon prelepe akcije Rangotova na asistenciju Andova postigao prvi pogodak na meču, za vodstvo KMF Proekta od 1: 0.
Ubrzo nakon toga, sredinom prvog poluvremena isti par ali u promenjenim ulogama, realizirao je gol za povećano vodstvo Proekta 2: 0. Rangotov je asistirao, strelac je bio Dimche Andov.
Ipak, gosti su na kraju poluvremena smanjili na 1: 2 i to je rezultat prvog dela.

Drugo poluvrijeme je bilo isto kao i prvo. Mnogo prilika na obe strane i sjajne odbrane golmana. Međutim, u ranoj fazi nastavka Ivan Krstevski lukavo je iskoristio nesporazum u odbrani Železarca i tesno savladao Cvetkovskog, za povećano vodstvo KMF Projekta 3: 1.
Potom se dugo igralo bez postignutog gola i gosti su napadali sa golmana-igrača, a sa druge strane Petrovski je bio nepobjediv.
Bilo je nekoliko prilika za golove koji se nisu iskoristili, a u samom finišu utakmice gosti su utakmicu učinili potpuno neizvesnom, postigavši ​​svoj drugi pogodak za 3: 2.
U posljednjim minutama KMF Proekt uspeo se odbraniti na iskusan i organiziran način, za konačni rezultat 3:2 sa pobedu. Ovo je bila jedna od najzanimljivijih i najkvalitetnijih utakmica odigranih u Valandovu.

Sledeće, 14. kolo prvenstva KMF Proekt u četvrtak je gost kod KMF Arben Bajrami u Skoplju. Ovo će biti pravi derbi, jer se sastaju dve prvoplasirane ekipe na tabeli.