U utakmicama 15.kola Prve Slovenačke Futsal Lige viđene su tri pobede domaćih ekipa i dva nerešena rezultata…

Neizvesnost nije bilo u utakmici preumornog Doboveca, koji je i pored treće utakmice za nepunih nedelju dana zbog učešća u UEFA Futsal Ligi Šampiona , savladao ekipu Silika rezultatom 5:1 i tako nastavio niz pobeda u svih 15 odigranih utakmica. Najavljivao je šef struke g.Kujtim Morina da ga sem nova tr boda ništa drugo ne zanima i tako je bilo od početka do kraja. Odolevali su gosti do 11.minutu, da bi tada mrežu gostiju načeo Luka Perić, na 2:0 povisio je Vedran Matošević, tračak nađe gostima daje u 31.minutu Jandrić, da bi dva gola Teo Turka i Kristijana Čujeca uvela meč u mirnije vode i dvostrukom strelicu na ovom meču Vedranu Matoševiću ostalo da je privede kraju za konačnih 5:1 u 35.minutu.

Daleko neizvesnije je bilo na ostalim utakmicama.

Izabranici trenera Senudina Džafića pobedili su danas ekipu FK Hiša daril Ptuj rezultatom 4: 2 direktnog rivala u borbi za drugo mesto posle regularnog dela sezone 1.SFL. U Litiji smo videli pravi prvoligaški derbi, koji je obilovao atraktivnom i dobrom igrom obe ekipe. Arnon i Jonhn Lennon postigli su po dva gola za Litiju tako da je meč već u 20.minutu bio rešen. Strelci za goste bili su  Tilen Gajser i Mitja Gašparič. Ovom pobedom domaćin se približio Ptuju na tri boda zaostatka i biće izuzetno zanimljivo do kraja regularnog dela.

Pobedom od 4:3 zahvaljujući pogodku iz kaznenog udarca sa 6 metara Tima Lipovšeka pri rezultatu 3:3, domaći klub Tomaž Šic Bar je osvojio vredna tri boda u krajnje neizvesnoj utakmici i stigao do 5.mesta na tabeli, prestigavši ekipu Silika.

U meču Oplast Kobarid protiv KMN Bronx, domaći nisu uspeli da zadrže prednost od 2:0 te su tako poklonili bodove gostima kojima je i nerešen rezultat odgovarao da se zadrže na 4.mestu pred pauzu zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za UEFA Futsal Prvenstvo Evrope u Holandiji.

Za kraj, praznik futsala u Dobrepolju. U Dobrepolju je bio pravi praznik i to iz dva razloga. Prvi pred meč, jer su domaći igrači prvi put igrali u novoj prelepoj dvorani. Razlog za drugu radost bio je prvi osvojeni bod na novom parketu domaće ekipe i to ni manje više iz kaznenog udarca sa 6 metara u poslednjem 40.minutu Gal Škulj pogađa za 4: 4, Sevnica je vodila sa 1:3 i 2:4, a meč u Dobrepolju je završila sa dva igrača manje u polju.

KMN Tomaž Šic Bar 4:3 ŠD Mlinše .

. FK Dobovec 5:1 FK Siliko .

. FSK Dobrepolje 4:4 KMN Sevnica .

. FC Litija 4:2 FC Hiša daril Ptuj .

. KMN Oplast Kobarid 2:2 KMN Bronx Škofije  .